Siirt'te Binlerce Öğrenci, Spora Teşvik İçin Taramadan Geçiriliyor!

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan 'Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme' projesi Siirt Milli Piyango yurdu çok amaçlı spor salonunda başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile tüm öğrencilerin yeteneklerinde yönlendirilmesi sağlanıyor. Bu sayede hem geleceğin şampiyon sporcuları tespit ediliyor hem de çocukların spor kültürünü geliştirerek sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması hedefleniyor.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 3.sınıf öğrencileri yetenek taraması testleri Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri ve spor uzmanları tarafından yapılmaya başlandı.

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık; "Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ülkemizdeki spor altyapısının sistemli ve sağlam temeller üzerinde yükselmesi için çok değerli olduğunu" ifadelerini kullandı.. 

 "Öncelikle Siirt merkez ve merkeze bağlı köylerde ilkokul 3. Sınıfta okuyan 3426 öğrencinin, ardından tüm ilçe ve köylerde ki 3. Sınıf öğrencilerinin taramadan geçeceğini ifade eden KISACIK, bir önceki dönem taramalarında başarılı olan 357 öğrenciyi branşlara yönlendirildiğini ifade etti"

İL MÜDÜRÜ KISACIK “SPOR ALTYAPISI İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR PROJE”

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık; ‘Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ülkemizdeki spor altyapısının sistemli ve sağlam temeller üzerinde yükselmesi için çok değerli olduğunu belirtti. Öncelikle Siirt merkez ve merkeze bağlı köylerde ilkokul 3. Sınıfta okuyan 3426 öğrencinin, ardından tüm ilçe ve köylerde ki 3. Sınıf öğrencilerinin taramadan geçeceğini ifade eden KISACIK, bir önceki dönem taramalarında başarılı olan 357 öğrenciyi branşlara yönlendirildiğini ifade etti.’’

İlk aşama taramaların 10 Haziran 2023 tarihine kadar İl Merkezi ve ilçelerde devam edecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN