Siirt'te 7 Adrese Eş Zamanlı Tefeci Operasyonu! Gözaltılar var

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tefecilik konulu soruşturma kapsamında 15 Kasım tarihinde 7 şüpheliye eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tefecilik konulu soruşturma kapsamında 15 Kasım tarihinde yedi şüpheli şahsa yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda 5 kişi gözaltına alındı. 

Operasyonlarda ele geçirilen çok sayıda tapu ve tapu fotokopisi, birçok banka dekontu, faiz ile verdikleri paraları kaydettikleri değerlendirilen birçok dijital materyale el konuldu.

Maddi Sıkıntıları Bulunan Vatandaşların Zor Durumundan Faydalanıyorlar

Siirt Emniyet Müdürlüğü yayınladığı bildiride Tefecilerin maddi sıkıntıları bulunan vatandaşların zor durumlarından yararlanarak yüksek faiz karşılığında para verdikleri, faiz karşılığında para alan vatandaşlara ait mal varlıklarını üzerine geçirmeye çalıştıkları, bu sebeple de çok sayıda vatandaşımızı mağdur ettikleri dile getirildi.

Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde yürütülen, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Tefecilik konulu soruşturma kapsamında 15.11.2022 tarihinde 7 şüpheli şahsa yönelik Siirt ilinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Tefecilik yönünde bir çok suç kaydı bulunan N.Ş, M.N.Ş, İ.S., H.S., H.S., N.Y ve A.Y. isimli şahısların maddi sıkıntıları bulunan vatandaşların zor durumlarından yararlanarak yüksek faiz karşılığında para verdikleri, faiz karşılığında para alan vatandaşlara ait mal varlıklarını üzerine geçirmeye çalıştıkları, bu sebeple de çok sayıda vatandaşımızı mağdur ettikleri değerlendirilen şüpheli şahıslara ait iş yeri, ikametlerde ve araçlarda  yapılan aramalarda;  Çok sayıda Tapu ve tapu fotokopisi, Birçok banka dekontu, Faiz ile verdikleri paraları kaydettikleri değerlendirilen birçok dijital materyale el konulmuştur.

Şüpheli M.N.Ş, İ.S., H.S., N.Y ve A.Y. isimli şahıslar adli işlemleri yapılmak üzere gözaltına alınmıştır."

Siirt'te 7 Adrese Eş Zamanlı Tefeci Operasyonu! Gözaltılar varSiirt'te 7 Adrese Eş Zamanlı Tefeci Operasyonu! Gözaltılar varSiirt'te 7 Adrese Eş Zamanlı Tefeci Operasyonu! Gözaltılar varSiirt'te 7 Adrese Eş Zamanlı Tefeci Operasyonu! Gözaltılar var 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet Çiçek | 15 Kasım 2022 19:57

    Allah emniyet müdürümüzden razı olsun. Tefeciler Siirt’i ele geçirmiş. Müteahhit ve iş adamları bu TEFECİLER yüzünden battı.

BUNLARA DA BAKIN