Siirt Modern Tarımda Gelişmeye Devam Ediyor! Kurtalan'da Kırsal Kalkınma Yatırımları Sulama Projesi Tamamlandı

Kurtalan ilçesine bağlı Şenköy' de Kadircan Ağrak'a ait 56 dekar Siirt Fıstığı arazisinin sulanması için yapmış olduğu 'Sulama Projesi' tamamlanarak faaliyete başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan “Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi” programı kapsamında, Kurtalan ilçesine bağlı Şenköy' de Kadircan Ağrak’a ait 56 dekar Siirt Fıstığı arazisinin sulanması için yapmış olduğu “Sulama Projesi” tamamlanarak faaliyete başladı.

Proje tutarı 96 bin lira olan projenin % 50’si hibe şeklinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılandı.  Güneş enerji sistemi ve damla sulama sistemi ekipmanlarından oluşan projenin bitirilmesi ile 50 metreden çıkarılan su ile Siirt Fıstığı arazisi sulanmaya başladı.

Sulama projeleri Siirt için çok önemli stratejik projelerdir. Bu tür projelerin arttırılması için destekleme çalışmaları devam edecektir.  Güneş enerji sistemi ve damla sulama sisteminin faaliyete geçmesiyle düzenlenen programa Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün DEMİRHAN, il müdür yardımcısı M. Sabri TAN, Kurtalan ilçe müdürü Mahfuz DEMİR,şube müdürü Deniz Tamer KÜÇÜKER, il-ilçe teknik elemanları ve üreticiler katıldı.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • mehmet şirin aydın | 19 Ağustos 2022 14:17

    Tarım ve hayvansal alanında ilimiz ve ilçelerinde gelişmesinde buyuk projeler kazandıran başta sayın İl Müdürümüz Ergün bey ve il müdür yardımcılarım ve şube müdürlerime ve kurtalan ilçe tarım müdürümüze ilçemiz kurtalan adına sonsuz teşekürlerimizi sunarız sızlerle gurur duyuyoruz iyi ki varsınız

BUNLARA DA BAKIN