Siirt İl Özel İdare Spor, Alanya Kestelspor'un İddialarını Yalanladı!

Siirt İl Özel İdare Spor, Alanya Kestel Spor ile evin de oynadığı müsabakanın ardından bazı basın ve yayın organlarında çıkan, 'soyunma odası ve koridorlarda jilet, demir sopa ve bıçaklı saldırıya uğradıkları' iddialarını yalanlad

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirtspor kulübünden yapılan resmi açıklamada, “Bazı basın/yayın organları ve sosyal medya platformlarında “Kestelspor’a Siirt’te ŞOK Saldırı” “Siirt Özel İdare takımının jiletli sopalı saldırısına maruz kaldı“ şeklinde asılsız ve gerçek dışı haber ve paylaşımların yapılması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.” Denildi.

Alanya Kestel Spor maçının ardından bazı sosyal medya ve haber sayfalarında, “Alanya Kestelspor’a Siirt’te çirkin SALDIRI” başlıklı ve onun gibi  haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Siirt İl Özel idaresi kulübü açıklamasında “Bugün saat 15:00'te Kurtalan Şehir Stadı'nda Armoni Alanya Kestel Spor ile gerçekleşen futbol müsabakasında, maç öncesi ısınma hareketleri sırasında iki takımın oyuncuları arasında sözlü tartışma ve fiziksel itişmelerin yaşanmasıyla sınırlı kalmıştır. Maçı izleyen seyircilerin herhangi bir müdahalesi olmamıştır. “ ifadelerini kullandı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamanın devamında ise:

“Ayrıca Alanya Kestel Spor Kulübü takım yöneticileri tarafından maçın tehir edilmesi ve maça çıkmama yönünde Hakem heyeti ve TFF gözlemcilerine sözlü olarak sürekli baskı yapıldığı görülmüş, ancak müsabaka, hakem heyeti ve gözlemciler nezaretinde normal seyrinde oynanarak, herhangi bir taşkınlık yaşanmadan tamamlanmıştır.

Söz konusu haberlerde bahsedilen sopa, taş veya jilet gibi maddelerin kullanılması yönündeki iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Müsabaka boyunca alınan güvenlik önlemleri ve güvenlik kamera kayıtlarından anlaşılacağı üzere, futbolculara yönelik herhangi bir fiziksel eylem gerçekleşmemiştir.

Kulübümüze yönelik yapılan algı operasyonlarını içeren açıklamaları kabul etmiyoruz. Kulübümüze karşı yapılan iddialar maksatlı ve gerçek dışıdır.

Bu asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli yasal başvurularımızı yapacak ve haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.

Bu tür gerçek dışı haberlerin sporun, centilmenliğin, birlik ve beraberliğin ruhuna aykırı olduğunu da vurgulamak isteriz.

Siirt İl Özel İdare Spor olarak, misafirperverliğimizi ve fair-play anlayışımızı her zaman en üst seviyede tutmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. SİİRT İL ÖZEL İDARESİ SPOR KULÜB BAŞKANLIĞI” denildi.

Ne Olmuştu!

TFF 3. Lig’in 29. Haftasında temsilcimiz Alanya Kestelspor’u ağırladı.

Maçtan 2-0’lık galibiyetle ayrılan temsilcimiz altın değerinde 3 puan aldı.

Siirt İl Özel İdare Spor’a konuk olan Alanya Kestelspor, temsilcimizi  taraftarları tarafından saldırıya uğradıklarını ifade etmişti.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN