Siirt Diyanet Sen'den İsrail Mallarına Boykot Kararı!

Diyanet-Sen Siirt şubesi tarafından, Memur-Sen il başkanlığında düzenlenen İsrail mallarına boykot kararı ve atılacak adımlarla ilgili toplantı düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

oplantıya Diyanet sen Siirt yönetimi ve  din görevlileri  katıldı.  

İstişare toplantısı Hafız Ramazan Toprak’ın  okuduğu Kur’an-ı kerîm tilaveti ile başladı.  

Toplantının açış konuşmasını yapan Diyanet Sen Siirt Şube başkanı Hamit Evin, İsrail ürünlerine boykot çağrısı yaparak “Size zulmeden, savunmasız insanları öldüren, hastane bombalayan ve soykırım yapan soykırımı destekleyen ülkelerin malını boykot edelim ve atılacak adımlarla ilgili istişare toplantısı yaptıklarını söyledi.

Toplantının sonunda alınan kararı Siirt Şube başkanı Hamit şöyle açıkladı: “Diyanet-Sen olarak İSRAİL Canisinin Vahşice Gazzeye yaptığı saldırıların başladığı 7 Ekim gününden beri İsraile karşı değişik türlerde eylemler yaptık.  Bugünde Din Görevlileri kardeşlerimizle yaptığımız İstişare neticesinde   Cemaatimize  “İsrail Mallarını Boykot” çağrısını yapmak  ve   Bunu Halkımıza bazı etkinliklerle anlatmak için karar aldık. Biz diyoruz ki Karnımızı doyurmak için Ne dinimize Ne de din kardeşlerimize ihanet etmeyiz. Bugünden itibaren hiç bir din görevlisi İsrail mallarını görevlisi almayacaktır.  İsrail ürünleri ile ilgili afiş bastırılacak ve ve işyerleri ziyareti ile dağıtılacaktır. Cuma vaazlarında ısrarla İsrail ürünlerinin boykot edilmesinden bahsedilecektir."

Toplantı dua ile tamamlandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN