Savaş ve Göç Mağduru Kadınların Sorunları Ele Alınıyor

Dünyada etkili olmaya devam eden savaş ve göçlerden en fazla etkilenen kesim olan kadınların durumu Antalya'da düzenlenecek olan bir panelde konunun uzmanları tarafından detaylı bir şekilde ele alınacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Başkanlığını Araştırmacı Yazar hemşerimiz Tecelli Sercan Sırma’nın yaptığı ve kısa adı (ANSAN) olan Antalya Sanatçılar Derneği, kısa adı (KATCAM) olan Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile kısa adı (ASPAG) olan Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile ortaklaşa düzenledikleri panel 17 Mayıs Salı günü 14.00 -17.00 saatleri arasında Antalya/Akdeniz Üniversitesi Yavuz Tekelioğlu Konferans salonunda gerçekleştirilecek.
ANSAN Başkanı hemşerimiz Yazar Sırma’nın da konuşmacı olarak katılacağı panelde alanlarında uzman kişiler tarafından savaş ve göçlerin yol açtığı toplumsal ve bireysel sorunlar ve özellikle kadınların üzerinde yol açtığı travmalar ele alınacak.   

Panelin ardından yine aynı tema ile ilgili olarak Antalya Sanatçılar Derneği üyeleri tarafından yapılan resimlerden oluşan serginin açılışı yapılacak ve gezilecek.
Hemşehrimiz Yazar Sırma’nın kaleme aldığı “Savaş ve Kadın” romanı Türkiye’de ve yurt dışında büyük bir ilgi görmüş, kitap, Türkiye’de en çok satılan kitaplar arasında yer alıyor.

Savaş ve Göç Mağduru KadınlarınSorunları Ele Alınıyor

Savaş ve Göç Mağduru KadınlarınSorunları Ele Alınıyor

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN