Sağlık Bakanlığı, Siirt'te 81 Personel Alacak! İşte Kontentaj Dağılımı ve Başvuru Şartları

Siirt İl Sağlık Müdürlüğüne bünyesinde görev yapmak üzere 81 personel alınacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Resmî gazetede yayımlanan İlana göre Sağlık Bakanlığı Türkiye geneli 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere alımı yapacak. Bu kapsamda Siirt’te 81 personel alınacak. İşçi alımı için başvurular 28 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında yapılacak. 30 bin sağlık personeli alımı için ise adaylar 30 Kasım-5 Aralık arasında tercih yapacak.

BAŞVURU DETAYLARI BELLİ OLDU

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alınacak.

Başvurular, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) “esube.iskur.gov.tr” adresi üzerinden 28 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

İhtiyaç duyulan hizmet türleri ve mesleklere alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidileceği için başvurularda kişilerin “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi”nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilecek.

Siirt Kontejjan Dağılımı

Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı – 2

Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı – 3

İnşaat Boyacısı/Boyacı – 2

Temizlik Görevlisi – 39

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi – 2

Marangoz – 1

Klinik Destek Elemanı (Hastane) – 6

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı – 1

Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız) – 22

Elektrikçi (Genel) – 3

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN