Rektör Şındak, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi!

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof .Dr. Nihat Şındak, kentte bulunan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Üniversitenin Kezer kampüsünde düzenlenen basın toplantısında Prof Dr.Şındak gerçekleştirdikleri faaliyetlerleri anlatarak, Siirt Üniversitesinin güzel bir noktaya geldiğini belirtti.

Rektör Şındak; “15 yıllık geçmişi olan üniversitemizde şuan 10 fakülte bulunuyor, 3 yüksekokul, 4 enstitü, 20 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. Bunların oluşturulması tabii ki bir prensip çerçevesinde oluştu. Bazen sahada gezerken, bazen sizlerle buluşurken bazen sizlerin de müşahade ettiği yerlerde fikir alışverişlerinde bulunurken ortaya çıkan yenilikleri hep hayata geçirmeyi ilke edindik. Dolayısıyla şu anda geldiğimiz nokta hem güzel bir nokta, hem de ilerlemiş bir nokta.

Üniversitemizin nasıl yönetileceği ile ilgili veya geleceğinin nerelere gitmesi gerektiğini belirlemek için yeni geldiğinde daha birkaç aylık dekan iken burada toplantılar yapmıştık. Herkesin fikir beyan ettiği ve gelecek 10 yılın gelecek 20 yılı ne yapabiliriz diye hayal ettiği ve O hayalin içerisinde ben neresinde bulunabileceğim dediği günlerde belki kurduğumuz hayalleri şu anda gerçekleştirmenin hazzını alıyorum.

Şu anda üniversitemizde 19.000’e yakın öğrenciye ulaştık. Yani şehir nüfusunun neredeyse %15’ni öğrenciler oluşturmaktadır. Bu öğrencilerin de durumu burada çok ilginç, yaklaşık yüzde 15’i yabancı uyruklu öğrenci. 40 a yakın ülkeden yabancı uyruklu öğrenciler burada eğitim alıyor.” Dedi.

Rektör Şındak, Hayvan hastanesi ve Payetleme tesisinin tamamlanma aşamasına geldiğini, Morfoloji binasının ihalesine 3 kez çıktıklarını kimse ihaleye girmediğini binayı yapıncaya kadar ihaleye çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Basın toplantısı soru cevap bölümü ve çektirilen toplu fotoğraf ile sona erdi. Toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr.Tekin Şahin, Prof. Dr. Cahit Pesen ve Genel Sekreter Abdulkadir Işık katıldı.
 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN