ÖZEL SİİRT İBNİ SİNA HASTANESİ ÖĞRENCİLERE 30 BİN KUMBARA DAĞITTI

Siirt'te bir kitap evi ve Özel Siirt İbni Sina Hastanesinin sponsorluğunda 'Kitap okuyalım kitap okutalım geleceğimizi kitapla aydınlatalım' projesi kapsamında il genelindeki okullara kumbara dağıtıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Siirt’te bir kitap evi ve Özel Siirt İbni Sina Hastanesinin sponsorluğunda “Kitap okuyalım kitap okutalım geleceğimizi kitapla aydınlatalım” projesi kapsamında il genelindeki okullara kumbara dağıtıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kitapevi ve hastane yetkililerinin katılımıyla Mehmetçik İlkokulunda düzenlenen etkinlikte sınıflarda çocuklara kumbara dağıtıldı, kitap okumanın ve tutumlu olmanın faydaları anlatıldı.

Özel Siirt İbni Sina Hastanesi Genel Müdürü Ömer Faruk Binzet, gazetecilere yaptığı açıklamada, emeği geçenlere teşekkür etti.

Binzet, “Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimize yatırım yapmak önceliklerimiz arasında geliyor. Bu önceliğimiz çocuklarımız adına her yeni projede sosyal sorumluluk projeleriyle hayata geçirmekten sağlıkları için en iyisi olmaktan elimizden gelen maddi ve manevi desteği çocuklarımıza veriyoruz. medyasiirt Proje sayesinde çocuklarımız güzel bir değer olarak hem tutumluluğu öğrenecek hem de kitap okuma alışkanlığı kazanacak. Her öğrenciye birer adet kumbara dağıttık.”

Kitapevi yetkilisi Murat Gül de proje kapsamında 30 bin kumbara dağıtıldığını dile getirerek; öğrencilerin kumbaralarında biriktirdiği harçlıklarıyla kitapevine gelerek istediği kitabı seçebileceğini söyledi.

Özel Siirt İbni Sina Hastanesi kurumsal iletişim sorumlusu Tuğçe Önel ise çocukların projeyle hem tutumlu olmayı hem de kitap okuma alışkanlığı kazanacağını söyledi.

Özerl Siirt İbni Sina Hastanesi yetkilileri program sonunda öğrencilere meyve suyu,kek ve balon hediye etti.

 Programa Milli Eğitim Şube Müdürü Abbas Balcı,Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yener Tanık katıldı.

HaberHaberHaberHaber

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN