Meteoroloji Siirt'i Uyardı! Kuvvetli Rüzgâr Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Siirt için kuvvetli rüzgar uyarısı yaparak vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Meteoroloji; Güneydoğu Anadolu genelinde (Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) kuvvetli  rüzgar uyarısı yaparak vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Rüzgarın; 05.03.2023 pazar günü sabah saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu (Lice, Kulp, Sason, Siirt ve Şırnak), pazartesi günü Güneydoğu Anadolu genelinde (Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) güney yönlerden firtina (50-80 km/saat), yüksek kesimlerde kuvvetli firtina yer yer hamleli tam fırtına (80-100 km/ saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Mardin, Siirt, Şırnak) toz taşınımı ve toz fırtınası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Pazartesi günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Başlama Zamanı: 05.03.2023 (08:00)

Bitiş Zamanı: 06.03.2023 (18:00) 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN