MEB'ten Öğretmenlere Müjdeli Haber! Maaşlarda Artış Geliyor

MEB'in hazırladığı kanun taslağı, öğretmenlerin maaşlarında önemli bir artışı ve eşitlik sağlayacak düzenlemeleri içeriyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlere Müjdeli Haber Getiriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan kanun taslağı, öğretmenlerin maaşlarında önemli bir artışa imkan tanıyor. 657 sayılı Kanunun 176. maddesinde yapılması öngörülen değişiklikle, EK DERS ücretlerinde %15'lik bir artış sağlanacak. 

Taslak yasalaştığında, şu gelişmeler yaşanacak:

Gündüz ve gece öğretimi arasındaki ek ders ücret farkı kaldırılacak. Bu sayede, gececi öğretmenler de gündüzcülerle aynı ücreti alabilecek.

Tüm öğretmenler için gösterge 160'a sabitlenecek. Bu sayede, ek ders ücretlerinin hesaplanmasında kullanılan göstergedeki farklılıklar ortadan kalkacak ve tüm öğretmenler için eşitlik sağlanacak.

Ancak bu iyileştirmelerin hayata geçmesi için kanun taslağının TBMM'de kabul edilmesi gerekiyor. Taslağın kabul edilmesi halinde, öğretmenlerin maaşlarında önemli bir artış olması bekleniyor.

Bu gelişme, öğretmenlerin uzun süredir talep ettiği bir konuda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Kanun taslağının yasalaşması için tüm siyasi partilerden destek bekleniyor.

Öğretmen sendikaları ve eğitimciler, kanun taslağının bir an önce yasalaşmasını talep ediyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN