MEB resmen duyurdu! Müfredata yeni ders ekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen açıkladı. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk duyurdu. Hazırlıkları tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. Müfredata yeni ders ekleniyor. Bakan Özer müfredata yeni eklenecek ders ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Bunu ilk defa açıklıyorum. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere.' dedi. İşte o açıklama...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Kadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür Tarihi dersinin müfredata ekleneceğini duyurdu.

Bakan Özer yaptığı açıklamada, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız.

Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız" dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN