KOSGEB'ten Siirt'teki İmalatçı Kobi'lere Destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığınca (KOSGEB) Siirt'teki imalatçı KOBİ'lere 2 milyon liraya kadar destek verileceği bildirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

KOSGEB Siirt Müdürlüğünden yapılan açıklamada, KOSGEB KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı 2022 yılı Proje Teklif Çağrılarının yayınlandığı, 13 Aralık itibarıyla proje başvurularının alınmaya başlandığı ve son başvuru tarihinin 11 Ocak 2022 tarihi olduğu bildirildi.
KOSGEB Siirt Müdürü Ömer ERKILIÇ, ilimizde şartları sağlayan imalatçı işletmeler ziyaret edilerek, KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı’nın yeni çağrıları hakkında bilgi verdi. 
ERKILIÇ çağrıların ikisi dijitalleşme, biri ise imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin rekabet güçlerinin ve verimliliğinin artırılması kapsamında, toplam destek üst limiti dijitalleşme temalı çağrılarda 2 milyon lira, rekabetçiliğin ve verimliliğin arttırılmasına yönelik olan çağrıda ise 1,5 milyon lira olduğu aktarıldı. Çağrılar kapsamında personel giderleri için geri ödemesiz, makine, teçhizat, yazılım ve hizmet alım giderleri için ise geri ödemeli destek sağlanacağı bildirdi.
Rekabetçiliğin ve verimliliğin arttırılmasına yönelik üçüncü çağrı kapsamında imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin personel, makine-teçhizat, yazılım ve muhtelif hizmet alım giderleri desteklenebileceği belirtilen açıklamada, programa 11 Ocak'a kadar başvurulabileceği kaydedildi.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN