Kamuya bu sene 8 bin 300 güvenlik görevlisi alımı yapılacak 2023

Kamuya 2023 yılının kalan günlerinde 8 bin 300 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı öğrenildi. İşte alım bekleyen kurumlar ve bilgiler.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Kamuya 2023 yılının kalan aylarında 8 bin 300 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesine 2023 yılının kalan günlerinde 10 bin ÖGG alımı yapılacak. Farklı kurumlar bünyesine yapılacak silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi alımında başvuru bilgilerine bu yazımızda yer verdik.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Güvenlik görevlisi kadrosuna yapılacak alımlarda başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

ç) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

HANGİ KURUMLAR GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPACAK?

Sağlık Bakanlığı hastanelere 3 bin 500 civarında güvenlik görevlisi alımı yapacak. İlanın Mart ayında gelmesi bekleniyor.

Adalet Bakanlığı adliyelere 1000 güvenlik görevlisi alımı yapacak. İlanın Nisan ayında gelmesi bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 500-1000 arasında güvenlik görevlisi alımı yapacak. İlanın sene sonunda gelmesi bekleniyor.

Üniversitelere 800 güvenlik görevlisi alımı yapılacak. İlanlar sene içinde sürekli olarak, üniversiteler tarafından ayrı ayrı şekilde yayınlanıyor.

İçişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile diğer bakanlıklar ve Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere kamu kurumlarına 2000 güvenlik görevlisi alımı bekleniyor. İçişleri'nin sene ortasında, diğer bakanlık ve kurumların ise sene içinde her ay ilan yayınlaması bekleniyor.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN