Jandarma, Antep Fıstığını Korumak İçin Nöbet Tuttu! Siirt Fıstığını Hırsızlardan Kim Koruyacak?

Gaziantep'te kilo fiyatı 468 TL'ye kadar çıkan Antep fıstığının hasat döneminin yaklaşmasıyla birlikte jandarma ekipleri de olası hırsızlıklara karşı tarlaların önünde yol boyu nöbet tuttu. Fıstık hırsızlığına karışan tüm şüpheliler de takip altına alındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Gaziantep'te yaklaşan 'Antep fıstığı' hasadı öncesi artan fıstık hırsızlıklarının önüne geçmek için çok sayıda tedbir devreye sokuldu. Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de yaklaşan 'Antep fıstığı' hasadı öncesi artan fıstık hırsızlıklarını önlemek için bir dizi önlem aldı.17 sabit yol kontrol noktası oluşturuldu, ekipler devriyeye başladı.

7 SABİT KONTROL NOKTASI OLUŞTURULDU

İlk hasat döneminde ekonomik değeriyle dikkat çeken Antepfıstığı hırsızlıklarının önüne geçmek isteyen Gaziantep Jandarması, fıstığın yoğun olarak yetiştirildiği ilçelerde 17 sabit yol kontrol noktası oluşturdu. Jandarma ekipleri alınan önlemler çerçevesinde ekipleri komando timleri ve güvenlik korucuları ile desteklerken, daha önce fıstık hırsızlığına karışan tüm şüpheliler de takip altına alındı.

SÜREKLİ DEVRİYE GEZİLECEK

Ekipler, fıstık hırsızlığıyla mücadele için dron, gece-gündüz görüşlü dürbün ve teknik-fiziki takip cihazlarının kullanımını artırdı. Ekipler, gece-gündüz komando ve güvenlik korucusu takviyeli timlerle tarlalarda ve yollarda fıstık üreticileri ile koordineli olarak sürekli devriye faaliyeti de yürütecek.

Siirt Fıstığını Hırsızlardan Kim Koruyacak?

Siirt'te daha önce fıstık bağlarına dananan hırsızlar binler liralık zarara neden olurken, hırsızların ise herhangi bir izine rastlanmadı. Siirtli fıstık üreticileri, Gaziantep'te Jandarma ekiplerinin  Antep fıstığını korumak İçin nöbet tutulmasının bir benzerinin Siirt'te gerçekleştirilmesi talebinde bulunuyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN