İYİ Parti'nin 6'lı Masa'ya dönmek için bir şartı var: Bunu yaparlarsa süreç devam eder

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, konuk olduğu programda İYİ Parti'nin 6'lı Masa'ya dönüp dönmeyeceği sorusuna yanıt verdi. Açık kapı bırakan Usta, 'Pazartesi yapılacak toplantıya katılım kararı GİK'te değerlendirilecek. Henüz karar verilmedi. Kapı açık. Altılı masa baştaki çalışma ilkelerine dönecek olursa, isim konusunda da 'Bu tavrı sürdüreceğiz' denirse bu devam eder' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

 

6'lı masanın son toplantısında 5 partinin Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda birleşmesine karşı çıkan Akşener, kameralar karşısına geçerek çok sert açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na da adaylık çağrısında bulunan Akşener'in sözleri 6'lı masada deprem etkisi yaptı ancak iki belediye başkanı da Kılıçdaroğlu'na desteklerini belirtti.

KAPIYI AÇIK BIRAKTI

Yaşanan gelişmeler sonrası İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Habertürk yayınına bağlanarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. 6 Mart'ta yapılması planlanan Altılı Masa toplantısına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılıp katılmayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Erhan Usta, "Onunla ilgili karar almış değiliz. Milletvekillerimiz 2 Mart'ta görüşlerini ifade etti, 3 Mart'ta GİB toplantısı yapıldı. Bundan sonraki atılacak adımlar, toplantılarla değerlendirilecektir. Bence kapı hala açık."

"BAŞLANGIÇ İLKELERİNE DÖNÜLÜRSE DEVAM EDERİZ"

İYİ Parti'nin tekrar masaya oturması için şart koşan Usta, "Pazartesi yapılacak toplantıya katılım kararı GİK'te değerlendirilecek. Henüz karar verilmedi. Kapı açık. Altılı masa baştaki çalışma ilkelerine dönecek olursa, isim konusunda da 'bu tavrı sürdüreceğiz' denirse bu devam eder. Ancak 'çalışma ilkelerinden vazgeçiyoruz' denirse olmaz.

"BİZDE HEP 'UZLAŞIYLA ÇIKACAK' GİBİ BİR RAHATLIK VARDI"

Cumhurbaşkanı adayının isminin neden daha önce konuşulmadığı hakkında değerlendirmelerde bulunan Usta, "Bu konu keşke daha önce gelmiş olsaydı. Bu konu masaya gelmedi. Bizim açımızdan beklenti hep 'uzlaşıyla çıkacak' gibiydi. Bu konu, birkaç ay önce masaya gelseydi belki böyle bir gerginlik olmazdı" dedi.

TOPLANTIDA NE YAŞANDI?

İYİ Partili Usta, "Sayın Akşener, Sayın Kılıçdaroğlu'na 'Bizim önerdiğimiz iki aday için elinizi siz de kaldırın' diyor. Herkes kendi partisinden isim söylerse nasıl uzlaşı olacak? İş bu kadar sıkıntıya çıktıktan sonra iki başka çağrı yapmak, başka partinin iç işlerine karışmak değil" dedi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN