İstanbul'da yaşayanlar için alarm mesajı! Herkese tek tek bu mesaj gönderildi

İstanbul'da yaşayanları yakından ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada son dönemlerde İstanbul'daki barajların alarm seviyesine düşmesi sebebiyle İstanbullulara 'tasarruf' mesajı atılmaya başlandı. İşte detaylar..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Türkiye bu yaz diğer yıllara göre daha kurak bir yaz geçirdi. Ne yazık ki bu kuraklık da vatandaşlara su sıkıntısı olarak yansımaya başladı. İSKİ’den vatandaşlara tedbir almaları ve tasarruf konusuna dikkat etmeleri konusunda bir mesaj gönderildi.

BARAJLAR KURUMA NOKTASINA GELDİ

Ülkemiz genelinde son bir yıldır tehlike arz eden barajların durumu daha da kritik bir hale geldi. Ancak ülke geneline bakıldığında barajların susuzluk oranının en çok dikkat çektiği illerin başında İstanbul geliyor. Konuya ilişkin Meteoroloji’nin son verilerine göre bu ay içerisinde İstanbul’da hiç yağış beklenmiyor. Yaz aylarındaki sıcak hava sebebiyle barajlar da kuruma noktasına geldi.

HAREKETE GEÇİLDİ

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) ise konuyla ilgili hemen harekete geçti. İstanbul’daki su abonelerine tasarruf konusuna uymaları konusunda çağrıda bulunarak vatandaşlara SMS gönderildi. İşte vatandaşlara gönderilen SMS şu şekilde:

“Sayın abonemiz, bölgemizde kuraklık ve olağanüstü sıcaklıklar devam ediyor. Barajlarımızdaki doluluk oranının yüzde 26'nın altına düştüğünü dikkate alarak yağışlı sezona kadar suyumuzu çok tasarruflu tüketelim. Desteğiniz için teşekkürler”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN