İslam Memiş bu rakamı ilk kez açıkladı! 'Asıl mesele gram altında'

Finans analisti İslam Memiş, gram altın ve dolarla ilgili yatırımcıları uyardı. Memiş, hareketlilik nedeniyle yaşanacak endişeye dikkat çekerken, rakamsal bazda beklentilerini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş; borsa, gram altın ve dolar beklentilerini açıkladı.

İslam Memiş, borsa için, "Borsa satıcılı. Tepki alımı illaki gelir ama ben düşüşlerin bittiğine inanmıyorum. Yatırımcıları 1 aydır endeks tarafında uyarıyorum. Teknik olarak 8400 puanı bekliyorum ondan sonra 10 bin, 15 bin puanı beklemeye devam ediyorum. 

Borsa yatırımcısı sonra hesap yapacak. Altın kadar kazandım mı, dolar kadar kazandım mı, Bitcoin kadar kazandım mı? İlla ben kazandım olayı yok. TL karşısındaki bütün enstrümanlar kazanıyor. TL karşısında değer kazanmaya bir şey olamaz. Sepet yapmak, varlıkları çeşitlendirmek isabetli olur. 

 Acemi yatırımcı tek hisse senedi üzerinden gidiyor. Yatırım yaptığı şirketlerin ne iş yaptıklarını bile bilmiyorlar. Borsa kimseyi zarar ettirmez. Sen trenin neresinden bindin. Bu sorunun cevabını veremedikten sonra borsa kimseye kazandırmaz uzun vadede. Sakin olacaksın, yıl sonunu bekleyeceksin" dedi.

İslam Memiş, gram altınla ilgili olarak, "Gram altının fiyatı öncelikle 3.000 TL’lik pik seviyesine ulaşacak ve ardından 4.000 TL seviyesine kadar yükselmeye devam edecek. Ancak 3.500 ve 4.000 TL ifadelerini sıkça kullanmak istemiyorum; çünkü bu durum toplumda endişe ve paniğe yol açabilir" diye konuştu.

Dolar değerlendirmesi yapan İslam Memiş, "Geçen yıl 18 TL olan dolar kuru, 28 TL’ye yükseldi ve şu anda 33 TL. Serbest piyasada bu yıl için 40 TL seviyesini bekliyoruz. Doların yükselmesiyle birlikte gram altın da değer kazanıyor. Ancak asıl mesele gram altında" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN