Hüseyin Çelik: AKP'nin MHP ile iş birliğini 'cinnet hali' olarak görüyorum

AK Partinin kendisini MHP'ye mahkum ettiğini söyleyen Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, MHP ile iş birliğini 'cinnet hali' olarak değerlendirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti programının çok iyi hazırlanmış bir program olduğunu belirterek "Ben iddia ediyorum: Bugün AKP programı, dünyadaki en demokratik parti programlarından biridir. Bu program harfiyen uygulanırsa hiçbir derdimiz olmaz" dedi.

Serbestiyet'ten Hilal Köylü'ye açıklamalarda bulunan Çelik, "Ben AKP'nin Milliyetçi Hareket Partisi'yle iş birliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz" ifadelerini kullandı. Çelik, şöyle devam etti:

'AK Parti KENDİSİNİ MHP'YE MAHKUM ETMEMELİYDİ'

"AK Parti Edirne'den Kars'a kadar bütün bölgelerden, her etnik unsurdan oy alan bir partiyken, AKP etnisite üzerinden oy alan bir partiye kendisini mahkum etmemeliydi. Ben bunu defalarca söyledim. Bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim.

Ülkemizin güvenliği elbette önemlidir. Ama biz özgürlük ve güvenlik dengesini tüm demokratik ülkelerdeki gibi kurmak zorundayız. MHP ile olan ittifaktan dolayı ciddi bir oy kaybı olduğunu sağır sultan bile biliyor.

Daha önce MKYK'da ve bulunduğum tüm kurullarda AKP Türkçü siyasetle ortak olursa Kürtleri, Kürtçü siyasetle ortak olursa Türkleri kaybeder dedim. Ben mesela AKP'nin HDP ile de böyle bir adı konmamış koalisyona girmesini cinnet olarak değerlendiririm. Kürtçülük de Türkçülük de AKP'nin kuruluş felsefesine aykırıdır. Fakat bugünkü manzara çok farklı." 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN