HDP sahaya iniyor: İstanbul ve Diyarbakır'da miting

HDP, 'Çözüm Biz'de Savaş ve Sömürüye Hayır!' şiarıyla Diyarbakır ve İstanbul'da düzenlenecek bölge mitingleri için yarından itibaren hazırlıklara başlıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Halkların Demokratik Partisi (HDP), PKK lideri Abdullah Öcalan üzerinde devam tecrit ile ekonomik kriz ve ülke sorunlarına dair İstanbul ve Diyarbakır’da iki ayrı miting düzenleyecek. "Çözüm Biz’de Savaş ve Sömürüye Hayır!” şiarıyla gerçekleştirilecek mitinglerin ilki 6 Ağustos’ta Diyarbakır’da, diğeri ise 7 Ağustos’ta İstanbul’da yapılacak. 

BÖLGE MİTİNGİ

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Diyarbakır’daki mitingin adresi İstasyon Meydanı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın katılması beklenen bölge mitingine çevre kentlerden yoğun katılım olması bekleniyor. PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit, savaş politikaları, ekonomik kriz ve seçim hazırlıklarının mitingin başlıca konuları olduğu öğrenildi. 

HDP, Diyarbakır’daki miting için yarından itibaren çalışmalara başlayacak. 25 milletvekilinin içerisinde yer alacağı çalışmalar kapsamında tüm ilçelerde halk buluşmaları gerçekleştirilecek. Yine aile ziyaretleri, toplantılar ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirilecek. Söz konusu çalışmaların seçim tarihine kadar süreceği belirtiliyor.  
 
İstanbul’daki miting programı da önümüzdeki günlerde netleşecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN