HDP önünde gerilim: Milletvekilini 'seni çivilerim' diye tehdit etti!

Diyarbakır Anneleri'nin, Ankara'daki HDP binasına siyah çelenk bırakmak istemeleri üzerine genel merkez önünde gerginlik yaşandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Aralarında HDP milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın da olduğu grup, çelengi kaldırmak istedi. Bu sırada polis yaşananlara müdahale etti.

HDP’liler “HDP halktır, halk burada” sloganı atarak çelenk bırakan gruba ve polise tepki gösterirken, partinin önüne çelenk bırakarak gerginliğe neden olan grup da parti binası önünden ayrıldı.

“MİLLETVEKİLİMİZE ‘KES SESİNİ, ÇİVİLERİM SENİ VALLA…’ DİYEN ZAT KİMDİR”

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, genel merkez binası önünde yaşananlarla ilgili bir video paylaştı. Beştaş, HDP Milletvekilinin tehdit edildiğini belirterek şunları kaydetti:

“Milletvekilimize ‘kes sesini, çivilerim seni valla…’ diyen zat kimdir? Bu zatı görevlendiren ve genel merkezimizin önüne gönderen kimdir?”

HDP önünde gerilim: Milletvekilini 'seni çivilerim' diye tehdit etti!

HDP'DEN AÇIKLAMA

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada yaşananlarla ilgili şunlar kaydedildi:

"Polisin yönlendirmesiyle ve koruması altında partimizin önünde büyük bir provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. HDP’nin mücadelesi dün olduğu gibi bugün de hiç bir provokasyon ve engel tanımadan sürüyor, sürecektir."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN