Hackerlar Kur'an yakan ülke için harekete geçti! Savunma bakanlığı son dakika duyurdu

İsveç'ten sonra Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki gösteren Türk hacker grubu Anka Neferler Team, Danimarka'da kritik kurumların sitelerini hackledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

İsveç'te sonra Danimarka da kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıya izin verdi. İsveç'in başkenti Stockholm'de Türk büyükelçiliğine yakın bir noktada Kur'an'a saldıran ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan, bu kez aynı girişimi Danimarka'da yaptı.

KUR'AN-I KERİM'İ TEKRAR YAKTI

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın Dortheavej semtinde cuma namazı bitiminde İslam Toplumu derneğine ait caminin karşısına gelen Paludan, kutsal kitabımıza alçak bir saldırı daha düzenledi. Paludan, Danimarka polisinin eşliğinde cuma namazından çıkan Müslümanlara bakarak Kur'an-ı Kerim'i yaktı. Paludan daha sonra alçak saldırıyı Türkiye'nin Danimarka büyükelçiliği önünde tekrarladı.

TÜRK HACKERLAR HACKLEDİ

Irkçı Paludan'ın saldırılarına Türkiye ve Müslüman ülkelerden çok sert tepkiler geldi. Alçak saldırının ardından Türk hacker grubu Anka Neferler de harekete geçti. Türk hacker grubu bu saldırıya cevaben hafta sonu Danimarka Başbakan'ın internet sitesi Stm.dk'ya, Danimarka hükümetinin sitesi regeringen.dk'ya, Danimarka Savunma Bakanlığının sitesi fmn.dk'ya ve Danimarka Silahlı Kuvvetler sitesi forsvaret.dk'ya siber operasyon düzenledi.

Danimarka'daki kritik kurumların sitelerini hackleyen Türk hackerlar, siteye girişleri uzun bir süre durdurdu. 

Twitter'da siber operasyonun sorumluluğunu Türk hacker grubu Anka Neferler Team üstlendi. Twitter'dan yapılan açıklamada "Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı suç işlenmesine izin veren Danimarka’ya uğradık!" denildi.

Hackerlar Kur'an yakan ülke için harekete geçti! Savunma bakanlığı son dakika duyurdu

SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Sitenin hacklenmesi sonrası Danimarka Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada "Savunma Bakanlığı'nın web siteleri şu anda bir aşırı yük saldırısına (DDOS saldırısı olarak adlandırılan) maruz kalmaktadır. Sayfalar bu Pazar öğleden sonra kısa bir süreliğine kullanılamıyor, ancak tekrar kullanılabilir. Sporadik kesintiler yine de meydana gelebilir." denildi.

Hackerlar Kur'an yakan ülke için harekete geçti! Savunma bakanlığı son dakika duyurdu

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN