Haberimiz Üzerine Siirt'te Yetkililer Mor Yakup Manastırını İnceledi!

Siirt il merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Deyr Mor Yakup Manastırı yakınlarında izinsiz kazı yaptıkları iddia edilen define avcıları, yardım istedikleri gazeteci tarafından ifşa edilmesi üzerine, olay yerine giden yetkililer incelemede bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Sosyal medyada Siirt'te define avcılarının izinsiz kazı yaptığı iddiası üzerine, Siirt İl Jandarma Komutanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Batman Müze Müdürlüğü ekipleri, Deyr Mor Yakup Manastırı'na giderek incelemede bulundu.

Ekipler tarafından olay yerinde yapılan incelemelerde herhangi bir bulguya rastlanmadı. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Tekin, Artı Siirt Haber Ajansına yaptığı açıklamada, sosyal medyadaki bu tür paylaşımların genellikle dolandırıcılık amacıyla yapıldığını belirterek, vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Ne Olmuştu?

İddiaya göre, Siirt il merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Deyr Mir Yakup Manastırı yakınlarında izinsiz kazı yapan bir grup şahıs, sosyal medya üzerinden yardım amacıyla gazeteci Aris Nalcı ile iletişime geçti.

Uğur adlı kullanıcı, Nalcı'ya, iki video atarak manastırının 300 metre ilerisinde iki tünel ile karşılaştıklarını ve kendilerine yardımcı olmaları halinde bulacakları defineyi pay edeceklerini söyledi.

Gazeteci Nalcı da sohbet konuşmalarını ve kendisine atılan videoları Kültür ve Turizm Bakanlığını etiketleyerek, ifşa etti.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Muhammet | 04 Eylül 2022 22:48

    Definemin kalmis 100 senedir kaziliyor,,:)))

BUNLARA DA BAKIN