Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Haberleri

Emeklilere zam yapılacak mı? Erdoğan açıkladı

Sondakika! Milyonlarca emeklinin gözü kulağı zam oranlarında! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'emeklilere zam' konusuyla ilgili açıklama geldi. İşte ayrıntılar...

Türkiye Büyük Millet Meclisi açılıyor: Gündem çok yoğun olacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yarın 28'inci dönem 2'inci yasama yılına başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda önemli mesajlar verecek.

Erdoğan 2028'de yeniden aday olacak mı?

Anayasanın 101. maddesindeki "Bir kimse en fazla iki defa cumhurbaşkanı seçilebilir" hükmü gereği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’taki adaylığına itiraz edilmişti. Kulislerde, AKP ve MHP’nin yeni anayasada bu maddeyi değiştirmek ya da kaldırmak istediği konuşuluyor. Böylece Erdoğan’a 4. kez adaylık yolu açılacak.

Üniversiteli öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayarın nasıl, ne zaman alınacağı belli oldu

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde vergisiz telefon ve bilgisayarın detaylarının belli olduğu bildirildi. İşte satıştaki detaylar.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov'un oğlu, Kur'an-ı Kerim'i yakan kişiyi dövdü

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, oğlu Adam Kadirov'un Kur'an-ı Kerim yaktığı için gözaltına alınan Nikita Zhuravel'i tekme tokat dövdüğü görüntüleri paylaştı.

Vergisiz telefon ne zaman, şartları neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 Genel Seçimleri öncesinde açıkladığı vergisiz telefon ve bilgisayar, öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Vergisiz telefon için şartlar duyurulmadı ancak üniversite eğitimi gören açıköğretim ve önlisans öğrencileri de yararlanabilecek. Vergisiz telefon ve bilgisayar satışının sadece Türkiye’de üretilen telefonları kapsaması bekleniyor.

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde gençlere vergisiz telefon da var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yarın toplanacak. Kabinenin önemli gündem maddesi emekli aylıklarına yönelik zam düzenlemesi olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali vermişti! Emekli zammı ekim ayında Meclis'e gelecek

Emeklilerin beklediği zam ekim ayında TBMM'ye gelmesi için çalışmalar sürüyor. Yılbaşından önce çalışmanın yasalaşması beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde ''Emekliye zamda 2024'e kararını vererek gireceğiz, fazla uzamaz bakanlarımız çalışıyor.'' demişti.

Erdoğan, Kavala ve Demirtaş sorusuna kızdı, ABD'de gazeteciyi azarladı: 'Sözümü kesmeye hakkın yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de verdiği röportajda soru üzerine, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın tutukluğuna ilişkin soruya sinirlendi. Gazeteciyi, soruları nedeniyle "Sözümü kesmeye hakkın yok, saygı duyacaksın" diyerek, azarladı.

Erdoğan’ın Elon Musk’tan ne talep ettiği ortaya çıktı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ABD'li milyarder Elon Musk ile bir araya geldi.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan AB'ye resti çekti!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının Avrupa Parlamentosu'nun raporuyla ilgili soruya yanıt veren Erdoğan, "Avrupa Birliği Türkiye'den kopmanın gayreti içinde. Avrupa Birliği'yle gerekirse yolları ayırabiliriz" dedi

Erdoğan'dan flaş açıklama! Ücretli Öğretmenlere yüzde 25 zam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde konuştu. Ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerine yüzde 25 zam müjdesini veren Erdoğan, lisans üstü öğrencilerin burslarına da döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında zam yapıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 üniversiteye rektör atadı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emekli maaşlarına yapılacak düzenleme için formül ortaya çıktı! Milyonların zammı yılbaşına kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla geçim sıkıntısı çeken emeklilerin maaşlarına düzenleme yapılması için harekete geçildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalarını hızlandırırken, düzenlemenin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde konuşulanlara göre emekliye yıl başından önce seyyanen zam yapılacak. Ocak ayında ise normal maaş zammı ve enflasyon farkı gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan borç kapatma kredisi müjdesi: Borçlarınızdan kurtulun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında borç kapatma kredisi verileceğini duyurdu. Borç transferi yapmak isteyen vatandaşlar, kamu bankalarına başvurarak düşük faizli ve uzun vadeli yeni bir kredi alabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Kaldıracağız'' dediği mülakat, öğretmen atamalarında devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesinde kamuya işe alımların sınav başarısına göre yapılacağını ve mülakatların kaldırılacağı vaadinde bulunmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dün akşam katıldığı canlı yayında tam tersi bir açıklama yaparak, "Öğretmenler, 3 kişiden oluşan bir jürinin karşında 45 dakikalık bir mülakata alınacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan darboğazdaki vatandaşa umut dolu sözler: Türkiye'yi aydınlık günler bekliyor

Hindistan'da düzenlenen G20 Zirvesi dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, detayları geçtiğimiz günlerde açıklanan Orta Vadeli Program hakkında ''Türkiye'yi önümüzdeki günlerde aydınlık günler beklemektedir'' dedi.

Erdoğan'dan Sezgin Tanrıkulu açıklaması: Cezasız kalmayacak

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, hakkında soruşturma açılan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik açıklamasına tepki gösterirken, "Bu hakaret cezasız kalmayacak" dedi.

Son dakika! Erdoğan'dan G20 sonrası 'mülteci' mesajı: Yerinden edilenlerin ülkelerine dönüşleri sağlanmalı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Hindistan'da sona eren G20 Zirvesi'nin ardından bir basın toplantısı düzenlendi. Erdoğan, "Denizler mülteci mezarlığı oldu, insan hayatının değersizleştiği bir dünyada hiçbirimiz kendimizi güvende hissedemeyiz. Yerinden edilenlerin ülkelerine dönüşleri sağlanmalı." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emeklilerimizle ilgili çalışmayı yıl sonuna kadar sonuçlandırmak istiyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ''Emeklilerimizle ilgili dengeleyici bir çalışmayı yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı öngörüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Tüp fiyatlarına zam üstüne zam: İşte güncel fiyatlar...

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından tüp fiyatlarına ikinci kez zam geldi. 12 kilogramlık mutfak tüpünün fiyatı 440 liradan 480 liraya yükseldi.

Vergisiz cep telefonu için yeni açıklama

Vergisiz cep telefonu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından bir açıklama da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan geldi. Bakan Kacır en kısa sürede konunun hayata geçirileceğini ifade etti. Rusya ile olan sanayi alanındaki iş birliklerine de değinan Bakan, yatırım yapmak isteyenleri destekleyeceğini söyledi.

AK Parti'de, Erdoğan sonrası konuşuluyor: Öne çıkan 3 isim var

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AK Parti'de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sonrasını konuşmayan kimsenin olmadığını belirterek, üç ismin öne çıktığını söyledi.

Ali Koç'un Erdoğan'ı elleri cebinde yolcu etmesi tartışmaya neden oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leros Adası'nda tekne kazası geçiren Ali ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından hastaneden ayrılan Erdoğan'ı, Ali Koç'un elleri cebinde uğurlaması tartışma yarattı. Sosyal medyada bazı kullanıcılar, Ali Koç'un rahat tavırlarını eleştirdi.

Eski Siirt Milletvekili Beştaş'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Ümit Özdağ bakan olsun diye mi sana oy verdik?

HDP'li Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş, seçim sürecinde destekledikleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu. Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli bir protokol yapıp bazı bakanlıklar için söz vermesine tepki gösteren Beştaş, ''Biz Ümit Özdağ bakan olsun diye mi Kılıçdaroğlu'na oy verdik? Böyle bir şey olabilir mi?'' ifadelerini kullandı.

Emekliye yüzde 45 zam bekleniyor! İşte gelire göre yeni maaşlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla emekli maaşlarına iyileştirme yapılması için harekete geçilmesinin ardından yapılacak düzenlemenin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmede memur zammının referans alınacağı ve zammın yüzde 45 oranında olacağı konuşuluyor. İşte yüzde 45'lik zamma göre emeklinin yeni maaşları.

Erdoğan ve Bahçeli görüşmesinin perde arkası! Yerel seçimde 3 büyükşehir MHP'ye bırakılabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etti ve 50 dakika görüştü. Bu sürpriz ziyaret, Ankara kulislerinde hareketlilik yarattı. Erdoğan ve Bahçeli arasında geçen görüşme hakkında kulislerde çeşitli iddialar ortaya atıldı. Görüşmenin detayları CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Cenova tarafından aktarıldı.

Kaymakamdan zehir zemberek veda: Çaldıklarınız burnunuzdan gelsin, kefen paranız olsun

24 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Yalova Vali Yardımcılığı'na atanan Konya'nın Seydişehir İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, sosyal medyadan zehir zemberek bir paylaşım yaptı. Pişkin, isim vermeden ilçede bulunan bazı kişileri 'Din istismarı' ve 'Hırsızlıkla' suçladı. Bir süre sonra paylaşımını silen Pişkin ''Paylaşımımı kendi özgür irademle kaldırmaya karar verdim. Hiçbir siyasi gayenin beni kullanmasına izin vermem'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaadiydi! Üniversitelilere vergisiz telefon satışının detayları belli oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus vergisiz telefon satışıyla ilgili detayları anlattı. Gelirine bakılmaksızın 7 milyon üniversitelinin yararlanacağını belirten Bakan Uraloğlu, ''Türkiye'de üretilen telefonları kapsayacak ve bunlar için bir üst sınır olacak. Türkiye'de üretenler içinde Samsung, General Mobile var, Huawei, Apple yok. Vergi alınmaması fiyatları yarı yarıya ucuzlatacak. En az 2 yıl başkası kullanamayacak, satılamayacak'' dedi.

'AK Parti'nin İBB adayı kim olsun?' anketinin zirvesindeki isim belli oldu

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti'nin İBB adayının kim olacağı herkes tarafından merak ediliyor. 39 ilçede 3 bin kişiyi kapsayan araştırmanın sonucuna göre; vatandaşların yüzde 18.1 tercihini Murat Kurum'dan yana kullandı. Sürpriz isimlerin yer aldığı listeye 6 ilçe belediye başkanı da girmeyi başardı.