Cumhurbaşkanı İmzasıyla Siirt'te Vali Yardımcıları Sayısı Artırıldı

Son yayımlanan resmi gazete ile birlikte Siirt Valiliği'nde önemli görev değişiklikleri yaşandı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kaymakam ve vali yardımcıları kararnamesi ile Siirt'teki vali yardımcısı kadrosu, üç vali yardımcısı kadrosundan, dört kişiye çıkarıldı. 

Cumhurbaşkanlığının imzasıyla yayımlanan kararnameye göre mevcut vali yardımcılarından Abdülhamit Mutlu ve Şeyma Aktaş görevlerine devam ederken, Bolu Yeniçağa Kaymakamlığı'na atanan Fatih Kurt'un yerine yeni atamalar yapıldı.

Erzincan Çayırlı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe ve Iğdır Tuzluca Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Siirt'e vali yardımcısı olarak atanarak ekibe katıldı.

Siirt'teki vali yardımcıları sayısı son 20 yıl içerisinde şehirdeki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak iki kişiden dört kişiye çıkmış oldu. 

Siirt'in artan nüfusu ve genişleyen idari yapısı, daha fazla vali yardımcısına olan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Böylelikle son 20 yıl içerisinde şehirdeki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak iki kişilik vali yardımcılığı görevi, dört kişiye çıkmış oldu. 
Yeni vali yardımcılarıyla birlikte Siirt Valiliği'nin, kentin gelişimine daha etkin bir şekilde katkı sağlaması bekleniyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN