Eskişehir'de zimmetine 9 milyon lira geçiren kadın banka müdürü tutuklandı

Eskişehir'de bir bankada müdür olarak görev yapan kadın zimmetine yaklaşık 9 milyon lira geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Banka müdürü çıkarıldığı mahkemece 'zimmet' suçundan tutuklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Eskişehir’de özel bir bankada şube müdürü olarak görev yapan A. P. Ü., banka hesaplarından kendi uhdesine para aktardığı gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, Cumhuriyet Savcısı tarafından alınan ifadesi sonrasında ‘zimmet’ suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi. Şüpheli A. P. Ü., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor.

Eskişehir'de zimmetine 9 milyon lira geçiren kadın banka müdürü tutuklandı

Fotoğtaftaki zimmetine para geçiren banka müdür A. P. Ü.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Olaya ilişkin Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Eskişehir'de özel bir bankada müdür olarak görev yapan şahsın bankada bulunduğu konum itibarıyla yetkisini kullanarak kendi uhdesine para aktardığı iddiası ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında; şüpheli, 16 Ocak 2023 tarihinde gözaltına alınmış, bugün Cumhuriyet Savcısı tarafından alınan ifadesinden sonra ‘zimmet’ suçundan tutuklama talebi ile sulh ceza hâkimliğine sevk edilmiş olup, sulh ceza hakimliğinde gerçekleştirilen sorgu neticesinde hâkimlik tarafından şüpheli hakkında tutuklama kararı verilmiştir.”

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN