DSİ'den Siirt için 'Su Tahliyesi' uyarısı

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan, Siirt ili sınırları içerisinde işletmeye açılan barajlarda gelebilecek yüksek akımlar nedeniyle baraj işletme programları çerçevesinde bazı barajlardan zorunlu ve kontrollü su tahliyesinin söz konusu olabileceği bildirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Siirt Valiliğinin yaptığı yazılı açıklama, barajlardan zorunlu ve kontrollü olarak su tahliye edilmesi sırasında can ve mal kaybının önlenmesi için vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan, Siirt ili sınırları içerisinde işletmeye açılan barajlarda gelebilecek yüksek akımlar nedeniyle baraj işletme programları çerçevesinde bazı barajlardan zorunlu ve kontrollü su tahliyesinin söz konusu olabileceği bildirildi.
 
Tahliye çalışmaları nedeniyle vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bölgemizde baraj havzalarına düşen yağışın yoğunluğu ve dolayısıyla gelen yüksek akımlara bağlı olarak, zaruri hallerde yapılacak tahliye işlemleri esnasında muhtemel can ve mal kaybının önlenmesi ve geçmiş yıllarda yaşanan sorunların tekrar yaşanmaması için vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca Nehir yatağında kurulmuş olan kum-çakıl ocaklarının, bu husustaki işletme esas ve usullere işletilmesi gerekmektedir.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN