Dolarda yeni rekor yolda: Uzman isim ilk kez bu rakamı verdi

Dolar ve altın fiyatları yatırımcıların gündeminde... Yatırımcılar, dolar ve gram altın fiyatlarındaki dalgalanmaları yakından takip ediyor. Dolar-TL kuru şu anda 32,4 seviyesinde seyrediyor. Gram altın ise rekor yükselişini sürdürerek 2 bin 438 liradan işlem görüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

TL karşısında dolar ve gram altının yükselişi dikkat çekiyor. Dolar-TL paritesi 32,4 seviyesinde seyrederken, gram altın rekor seviyelerde işlem görüyor.

DOLAR VE GRAM ALTIN

Ekonomi anlamında TL, ne gram altına ne de dolar karşısında değer kazanabildi. Dolar-TL karşısında 32,4 seviyesinde seyrediyor. Gram altın ise rekor yükselişi ile dikkat çekiyor. Gram altın ise 2 bin 438 TL’de işlem görüyor.

İran ve İsrail gerilimi sonrası düşüş yaşasa da gram altın yükselişini sürdürüyor. Dolar ise Merkez Bankası’nın geçtiğimiz ay politika faizini yüzde 50 seviyesine getirmesi ile sabit duruşuna devam ediyor.

HEDEFİM 52 TL

Ünlü ekonomist Devrim Akyıl, ise dolar ve gram altına ilişkin tahminini açıkladı. Akyıl, “Dolar TL'de orta vadeli hedeflerim değişmedi. 39 ile 44 teknik olarak hedefler buralara doğru bir atakta bir rasyonel bir seviyeye biraz oturabilir. Ancak bana göre ideal olması gereken yıl sonu hedefim 52 dolar” dedi.

Akyıl, gram altında ise Aralık ayında bir düzeltme olduğunu söylerken, “2 bin 396 orta vadeli trend seviyesi onun üzerinde kaldığı sürece orta vadede herhangi bir değişiklik yok ama 2 bin 480 üzerine atabilir” ifadelerini kullandı.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN