DİKA Siirt ve İlçeleri Tekstil Atölyeleri İçin İş İnsanlarına Davette Bulundu! Başvurular Başlıyor...

Dicle Kalkınma Ajansı resmi sosyal medya hesabı üzerinden Siirt İli ve ilçeleri tekstil atölyeleri için iş insanlarına davette bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt ve Kurtalan İlçesi Atabağı ve Kayabağlar Beldesi, Eruh İlçe Merkezi, Pervari İlçe Merkezi ile Beğendik Beldesinde ve Şirvan İlçe merkezinde kurulan tesktil atölyelerinin aktif hale gelmesi için DİKA, yatırımcı şirketlerin başvurularını almaya başlayacak.

DİKA'nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, " İstekli firmaların 29/09/2023 tarihine kadar aşağıdaki linkte yer alan Yatırımcı Ön Bilgi Formu ve Yatırım Taahhütnamesini firma yetkilileri tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olarak Siirt Yatırım Destek Ofisi'ne ulaştırmaları gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Teşvik sisteminde sağlanan avantajlı destekler nedeniyle son yıllarda özellikle emek yoğun sektörlerde bölgemize önemli yatırımlar gerçekleştirilmiştir.

Gençlerin istihdamını teşvik ederek ve gençlerin işsizlik oranlarını azaltarak daha fazla genç istihdamının sağlanması, özel kesim yatırımlarının desteklenmesi, bölgemizin gelişme potansiyelinin harekete geçirilmesi ve üretimin artırılması, ülke ve bölge refahının yükseltilmesi için önem arz etmektedir. Bu minval üzere altyapısı hazırlanmış uygun fiyat ve şartlarda kiralanabilir modern üretim atölyelerinin oluşturulması, yatırımcı çekme ve bölgenin cazip hale getirilmesi açısından oldukça elzemdir.

DİKA'dan Siirt ve İlçeleri Tekstil Atölyeleri İçin İş İnsanlarına Davette Bulundu! Başvurular Başlıyor...

Genç işsizliği sorunu ile mücadele kapsamında gençlerimizin istihdamına yönelik etkin politikalar geliştirilmesi ve uygulanması amacıyla Siirt İli Kurtalan İlçesi Atabağı ve Kayabağlar Beldelerinde, Eruh İlçe Merkezinde, Pervari İlçe Merkezi ile Beğendik Beldesinde ve Şirvan İlçesinde tekstil atölyeleri kurulması planlanmaktadır. Kurulacak tekstil atölyeleri aşağıdaki tabloda paylaşılan kapalı alan büyüklüğünde olacaktır.

Başvuru Yapmak İsteyen Firmalar İçin Aranan Asgari Şartlar:

  • Hazır giyim sektöründe en az 3 yıldır imalat yapıyor olmak,
  • Asgari 1,5 Milyon TL yatırım yapmayı taahhüt etmek,
  • Yukarıdaki tabloda yer alan asgari istihdamı sağlamayı taahhüt etmek.

Bu kapsamda, istekli firmaların 29/09/2023 tarihine kadar aşağıdaki linkte yer alan Yatırımcı Ön Bilgi Formu ve Yatırım Taahhütnamesini firma yetkilileri tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olarak Siirt Yatırım Destek Ofisi'ne ulaştırmaları gerekmektedir.

Siirt Yatırım Destek Ofisi

Adres: Barış Mahallesi Hükumet Bulvarı Muhsin Özel Apartmanı No:61B, SİİRT

Tel: 0 (484) 223 39 09

DİKKAT: Başvuru aşamasında firma tarafından herhangi bir yalan beyan ve/veya yanıltıcı bilgi verildiğinin tespit edilmesi halinde söz konusu başvurular reddedilir, bu durumun sözleşme/protokol imzalandıktan sonra tespit edilmesi halinde ise sözleşme/protokol feshedilir.

Yatırımcı Ön Bilgi Formu ve Yatırım Taahhütnamesi için tıklayınız

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN