Bayram öncesi uzun yola çıkacaklara kötü haber: Benzine bu gece dev zam geliyor

Döviz kurları ve uluslararası petrol fiyatlarına paralel olarak akaryakıt fiyatlarında dalgalanma sürüyor. Benzinin litre fiyatı bu geceden itibaren 1 lira 33 kuruş zamlanacak...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Ramazan Bayramı öncesi memleketlerine ve tatil bölgelerine benzin ve motorine yapılacak indirimle daha ucuza gitme hesabı yapan sürücülere kara haber geldi. Sektör kaynakları, bu gece yarsından sonra benzine 1 lira 33 kuruş zam yapılacağını açıkladı.

Döviz kurları ve uluslararası akaryakıt fiyatlarına paralel olarak akaryakıt fiyatları dalgalanmaya devam ediyor.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, benzinin litre fiyatı bu gece yarısından itibaren 1 lira 33 kuruş zamlanacak.

YENİ FİYATLAR NE OLACAK?

Zamla birlikte bayram öncesinde benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,33 TL’ye, Ankara’da 20,44 TL’ye, İzmir’de 20,45 TL’ye yükselecek.

Motorinde ise fiyatı değişimi beklenmiyor. Motorinin litre fiyatı bugün itibarıyla yaklaşık olarak İstanbul’da 22,01 TL, Ankara ve İzmir’de 22,11 TL seviyesinde bulunuyor. Fiyatlar bayiler, şehirler ve ilçeler arasında farklılık gösteriyor.

Fiyatlar bayiler, şehirler ve ilçeler arasında farklılık gösteriyor.

BENZİNE BİR YILDA YÜZDE 188 ZAM

İstanbul’da benzinin litre fiyatı, bir sene önce 7,07 TL, yıl başında 12,29 TL idi. Bu geceki zamla birlikte zam oranı, yıllık yüzde 188, yıl başından bu yana yüzde 65 olmuş olacak.

Motorinin litre fiyatı ise bir sene önce 6,43 TL, yıl başında 11,43 TL idi. Motorinin litre fiyatı, son bir yılda yüzde 242, yıl başından bu yana yüzde 93 zamlandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN