Bahçeli: HDP'nin siyaset hayatında yer almasına bir saniye tahammül edemiyoruz

Sık sık 'PKK'nin uzantısı' olarak nitelediği HDP'nin AK Parti ile olan görüşmesini geçen hafta 'Son derece doğal ve doğru bir adım' olarak karşılayan MHP lideri Devlet Bahçeli, bu hafta ise yine HDP'yi hedef aldı. Bahçeli, 'HDP'nin siyaset dünyasında yer almasına bir saniye tahammül edemiyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Vedat Aydın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partsinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti'nin başörtüsü konusunda anayasa değişikliği teklifiyle ilgili HDP ile görüşmesini geçen hafta "Son derece doğal ve doğru bir adım" olarak karşılayan Bahçeli, bu haftaki konuşmasında HDP'yi hedef aldı.

"DAYANAMIYORUZ, BİR SANİYE TAHAMMÜL EDEMİYORUZ"

Bahçeli, HDP'nin varlığına tahammül edemediklerini söyleyerek "Türkiye'de siyasetin de teröre sevimli mesajlar veren tarih önünde suç ortağıdır. Her muhitte olduğu gibi TBMM'de bölücü sima istemiyoruz. Terörist görmeye dayanamıyoruz. Biz terör örgütüne eleman devşiren sözde Kürdistan propagandasıyla sınırlarımızı kevgire çeviren HDP'nin siyaset hayatında yer almasına bir saniye tahammül edemiyoruz. HDP, CHP'nin ikiz kardeşi diğer partilerin marjinal ortağıdır" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN