Bahçeli'den ''Son seçimim'' diyen Erdoğan'a: Ayrılamazsın

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bu benim son seçimim' açıklamasına ilişkin 'Ayrılamazsın. Türk Milletini yalnız bırakamazsın. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizleri görmek istiyoruz' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı başladı.

Delegeler ve davetliler, kurultayın yapıldığı Ankara Spor Salonu'ndaki yerini aldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli de salona geldi. Genel başkan ve parti organlarının seçileceği MHP kurultayında, 1300'ün üzerinde delege oy kullanacak.

27 yıldır MHP Genel Başkanlığı görevini yürüten Bahçeli, 11'inci kez aday olduğu kurultaya tek aday olarak giriyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği "Bu benim son seçimim" açıklamasına ilişkin konuştu.

Kurultay'da konuşan Bahçeli, Erdoğan'a seslendi. "Ayrılamazsın" diyen Bahçeli, "Türk Milletini yalnız bırakamazsın. Bunun için Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizleri görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Her anı mazimizin kayıtlaına geçen hayat yolculuğunda tomurcuk kaygısı taşımayan bir ağacın odun olmaktan başka bir seçeneği yoktur. Milliyetçi hareketin 55 yıl önce yola çıkarken mutlak suretle tomurcuk derdi vardı. Yeşillenen yapraklarımız kimi zaman sararıp düştü. Bu yaprakların akıbetini rüzgarlar tayin etti. Bazıları kapıyı sert çekip gittiğinden dönmeye yüzleri kalmadı. Bazıları ıssızlığa mahkum oldu. Kimi zaman da sapı gövdemizden ayrılan baltaların darbesine maruz kaldık. Ancak geldiğimiz bu aşamada tıpkı bir çınar gibi Türk milletinin vicdanında kök salmasını başardık.

Milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyorlar. Türk demokrasi ve siyaset hayatını zehirlemek amacındalar. Milli birlik ve dayanışma hisarlarını yıkmak için adeta yarışıyorlar.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet cenahı, 31 Mart yerel seçimlerine kara propaganda ile hazırlanıyor. Türkiye'de bir muhalefet bozumu yaşanmaktadır. Müesses nizam her yerinden derin yaralar almışken, muhalefet partilerinin çağın gerisinde kalması ülkemiz aleyhine endişe verici bir talihsizliktir.

“CHP rotasını kaybetmiş, DEM'lilerin kuyruğuna takılmıştır”

Muhalefet baktığını göremiyor, gördüğünü idrak edemiyor. CHP rotasını kaybetmiş, DEM'lilerin kuyruğuna takılmıştır. Kimin genel başkan olduğu belli olmayan bir kaos ortamı hakim. DEM'lenip PKK ile ittifak kurmanın bedelini sandıkta ödeyecektir. CHP'yi Saraçhane'den yöneten zatın artık vakti dolmuştur.

Ofislerde utanmadan, sıkılmadan balya balya para sayan CHP, kent uzlaşısı altında DEM ile itifakının hesabını 14 gün sonra verecektir.

CHP 3. Dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadır. CHP, rotasını kaybetmiş, bölücü korsanlar tarafından rehin alınmıştır. Bizi ilgilendiren demlenmiş CHP, ülkemiz hakkında söylenen kuyruklu yalanlardır. CHP'ye oy veren vatandaşlarımıza kederlenmemek elimizde değildir. CHP tanınmaz halde olmakla birlikte, mayına basmış, merkez kaçla siyasi seçenek olmaktan bütünüyle uzaklaşmıştır. Bu partide başlar ayak, ayaklar baş olmuştur. Kimin genel başkan olduğu belirli değildir.

Türkiye kamburlarından kurtulmalıdır. CHP içindeki kaos ve karmaşanın ülkenin geneline yayılma ihtimali korkunçtur. Cumhur İttifakı emniyet, liyakat, akıl, ahlak ve proje sahibidir. 

Erdoğan'a seslendi

Buradan sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a diyorum, ayrılamazsın. Türk Milletini yalnız bırakamazsın. Bunun için Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizleri görmek istiyoruz"

MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşiyor.

11'inci kez genel başkan seçilecek

Kurultayda genel başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçilecek. Bunun yanı sıra 9 üyenin yer aldığı Merkez Disiplin Kurulu (MDK) belirlenecek. Ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de bugün belli olacak. Kurultayın ardından 15 kişilik Başkanlık Divanı da oluşturulacak.

6 Temmuz 1997 tarihli 5'nci Olağanüstü Kongre’de MHP Genel Başkanı seçilen Devlet Bahçeli, 27 yıldır bu görevi yürütüyor. Kurultay'a tek genel başkan adayı olarak girecek olan Bahçeli, 11. kez genel başkan seçilecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN