Aşiret mensupları 18 yıl sonra gelen bebeği zılgıtlarla karşıladı! Sosyal medyada gündem oldu

Şanlıurfa'da 18 yıl sonra dünyaya gelen oğlunu hastane koridorunda akrabalarıyla birlikte gözyaşı, dua ve zılgıtlarla karşılayan baba, duygularını anlattı. Yıllarca rüyasında çocuğunu kucağına aldığını söyleyen baba, halen rüyada olduğunu zannettiğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Birçok tedavi yöntemi denemelerine rağmen bir türlü çocuk sahibi olamayan Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yaşayan Zehra ve İsmail Bertan çifti, 18 yıl sonra muratlarına erdi. Şanlıurfa merkezdeki özel bir klinikte gördükleri tedavi sonrası yaklaşık 10 gün önce dünyaya gelen çocuklarını kucaklarına alan çift, büyük bir mutluluk yaşıyor.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Doğumhane kapısının açılmasıyla birlikte bebeği görenler, zılgıt çalmaya başladı. Aile fertleri dua ederken bebeği kucağına alan baba ile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Sosyal medyada paylaşılan o anlar ise herkesi duygulandırdı.

Aşiretin 18 Yıl sonra gelen bebeği zılgıtlarla karşıladı! Sosyal medyada gündem oldu

18 YIL SONRA MURATLARINA ERDİLER

Muhammed Alparslan ismini verdikleri çocuklarını da alıp Akçakale'deki evlerine giden çift, yaşadıklarına inanamadıklarını belirtti. Çocuğu olmayan bütün insanların bu duyguyu tatması temennisinde bulunan baba İsmail Bertan, "Ben yaklaşık 18 yıldır evliyim. Türkiye'de birçok yere gittik, birçok doktora gittik ama tedavilerimizin sonuç bulmadığını gördük. Son bir yıldır doktor Kadir Yaman'ın yanına gittik. Kendisi bizimle ilgilendi. 18 yıl sonra Allah'a şükür bir çocuğumuz oldu. Mutluyuz. Rabbim çocuğu olmayan bütün insanlara bu duyguyu tattırsın" dedi.

Zılgıtla karşılanan bebeğin babası yaşadıklarına inanamıyor

"HALEN BİR RÜYADA MIYIM?"

Hastanede çekilen görüntülere de değinen baba İsmail Bertan, "Hastaneyi geçin, şimdi bile diyorum ki halen bir rüyada mıyım? Çünkü ben yıllarca çocuğumun olduğunu, sevindiğimi rüyada gördüm. İnsan rüya olduğunu anlayınca ister istemez morali bozuluyor ama ben halen diyorum ki halen rüyada mıyım. Halen o duygulardayız. Rabbim inşallah bütün kardeşlerimize hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah" diye konuştu.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN