Altın fiyatları alım fırsatı veriyor mu? İslam Memiş altın için rakamı verdi! '3 bin lira' uyarısı

Altın fiyatları hafta başında yükseliş gösterdi. Ancak İran Cumhurbaşkanı ölümüyle rekor seviyeleri gören altın, düşüşe geçti. Hafta içinde ons altın 125 dolarlık gerileme kaydederken altın gram fiyatı yaklaşık 100 TL'lik değer kaybı yaşadı. Peki altın fiyatları alım fırsatı veriyor mu? İslam Memiş rakam vererek açıkladı ve '3000 TL' uyarısını yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Ons altın 2450 dolar ile haftaya rekor seviye ile başlaması sonrası 125 dolarlık değer kaybı yaşadı. Buradan esen ters rüzgar ile altın gram fiyatı 100 TL düşüş gösterdi. Altın piyasasındaki dalgalı seyir sonrası İslam Memiş, altın beklentisini rakam vererek duyurdu.

İSLAM MEMİŞ ALTIN BEKLENTİSİNİ DUYURDU

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasasındaki hareketlilik sonrası haftayı değerlendirerek kritik altın yorumu yaptı.

İslam Memiş'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bu hafta açıklanan Fed tutanakları şahin tonda bir metindi. Faiz indiriminde yılın son çeyreğine tekabül eden bir öteleme yapmaya gayret ediyorlar. Bundan sonra piyasalar Fed'in ne zaman faiz indirimi yapmaya çalıştığını anlamaya çalışacak. Yılın son çeyreğinde yine Fed'in faiz indirme olasalığı masada kalmaya devam ediyor. Bu haftayı iyimser şekilde bitirdik. Altın fiyatları haftaya sert yükselişle başladı.

Altın fiyatları alım fırsatı veriyor mu? İslam Memiş altın için rakamı verdi! '3 bin lira' uyarısı

Hafta başında İran Cumhurbaşkanı'nın helikopter kazasında hayatını kaybetmesi jeopolitik gerilimlerde yeniden fiyatlandığı için ons altın 2450 dolar seviyesini, gram altın ise 2550 lira sevini gördü.

Ons altında 2380 dolar destek seviyesi onun aşağısı kırılınca 2280 dolar destek seviyesini beklemeyi sürdüreceğimizi söylemiştim. Bu hafta 1 kilogram altının değeri dolar bazlı 2710 dolar değer kaybetti.

'BU DÜŞÜŞLER ALIM FIRSATI'

Gram altın hafta başında 2550 liraydı. Sonrasında 2450 liraya geriledi. Gram altında 100 liralık değer kaybı görüldü. Bu düşüşleri alım fırsatına çevirebilirsiniz. Ons altında 125 dolarlık bir gerileme görüldü. 2380 dolar destek seviyesi kırıldı. 2280 dolara göz kırptı.

Elinde TL olanlar altın pozisyonunu yüzde 50 kapatabilir.

ALTIN GRAM İÇİN 3000 TL UYARISI...

Yıl sonu 3000 dolar,3000 TL beklentim devam ediyor. O yüzden düğün yapacaklar, altın borcu olanlar, altın yatırımı yapacak olanlar bu alım fırsatını değerlendirmeli."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN