Acun'dan heyecanlandıran transfer açıklaması: 1 numaralı golcü geliyor

Süper Lig ekibi Fenerbahçe'nin asbaşkanı Acun Ilıcalı, transfer sürecine ve Jose Mourinho ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, tartışmalara neden olan Portekiz maçına ilişkin de 'Biz UEFA Başkanı Sayın Ceferin'in davetlisi olarak gittik.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Süper Lig ekibi Fenerbahçe'nin asbaşkanı Acun Ilıcalı, transfer süreci ve Jose Mourinho ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, UEFA Başkanı Ceferin'in davetlisi olarak gittikleri Portekiz maçıyla ilgili tartışmalara da değindi.

'Dünyaca Ünlü Yıldızla Anlaştık'

Haber Global'e konuşan Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'nin transfer sürecine ilişkin dikkat çekici bilgiler paylaştı. Ilıcalı, başkanlık seçiminden önce dünyaca ünlü bir yıldızla anlaştıklarını ancak Jose Mourinho'nun bu transferi istemediğini belirtti.

"Seçimden önce dünyaca ünlü bir yıldız ile anlaştık. Jose Mourinho'ya sorduk. Açıklasaydık, Türkiye bu ismi konuşurdu. Jose Mourinho, 'Gelirse eğer, benim elimdeki iyi oyuncuyu bozar, bu da benim işime yaramaz. Ancak alırsanız, kulübün kararı. Sorun olmaz' dedi. Bu sefer top bize geldi, Ali Koç, 'Seçim kazanacağım diye Fenerbahçe'ye zarar vermem' dedi," ifadelerini kullandı.

Ceferin'in Davetlisi Olarak Portekiz Maçına Katıldık

Portekiz maçına katılmalarıyla ilgili tartışmalara da yanıt veren Ilıcalı, "Biz UEFA Başkanı Sayın Ceferin'in davetlisi olarak gittik," dedi. Bu açıklamasıyla, maçın ardından ortaya çıkan spekülasyonları da sonlandırmayı amaçladı.

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'nin transfer stratejisi ve Jose Mourinho'nun talepleri hakkında daha fazla bilgi verdi. Mourinho'nun isteği doğrultusunda bir golcünün transfer edileceğini belirten Ilıcalı, ayrıca hızlı ve yetenekli bir sol açık oyuncusuna da ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Mourinho'nun kararlarına tam destek verdiklerini vurgulayan Ilıcalı, kulübün çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini ve transfer stratejilerini bu doğrultuda şekillendirdiklerini söyledi.

Michy Batshuayi'nin Galatasaray'a transferi konusuna da değinen Ilıcalı, Belçikalı oyuncunun Fenerbahçe'ye gelmek istediği ancak kulübün uzun vadeli çıkarları göz önünde bulundurarak bu transferi gerçekleştirmediğini belirtti. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN