O sigara grubuna büyük indirim!

Sigara fiyatlarına her geçen gün zam gelmeye devam ederken, bir sigara grubuna 6 TL'lik büyük bir indirim yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Dünyanın en çok sigara tüketen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, aynı zamanda sigaraya en fazla vergi veren ülkelerin tepesinde yer alıyor.

Son olarak 3 Temmuz tarihinde kesinleşen 6 aylık enflasyon rakamlarının ardından ÖTV'ye yapılacak zam nedeniyle tüm sigara markalarına 9 lira ile 13 lira arasında zam yapılması kararlaştırılmıştı.

SİGARA FİYATLARINA 6 TL İNDİRİM

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi'ne (Yİ-ÜFE) bağlı olarak akaryakıt, tütün mamulleri ve alkollü içkilerin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarlarının güncellendiğini duyurdu.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 6 aylık üretici enflasyonunun yüzde 19,49 olduğunu belirterek, ÖTV tutarlarının güncellendiğini duyurdu. Bu güncellemeye göre, bir paket sigarada ÖTV tutarı 6,49 TL artarak 33,3 TL'den 39,5 TL'ye, birada 1,51 TL artarak 7,78 TL'den 8,29 TL'ye, şarapta 7,45 TL artarak 38,24 TL'den 45,69 TL'ye, yüksek alkollü içkilerde ise her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 TL artarak 12,69 TL'ye yükseldi.

sigarapaket1.jpgSigara fiyatlarını etkileyecek ÖTV'nin beklenenden daha az artış göstermesi nedeniyle birçok sigara firması, 10 lira bandında yapmış olduğu zamdan vazgeçti ve indirim kararı aldığını duyurdu.

EN UCUZ SİGARA 61 LİRAYA DÜŞTÜ

JTİ grubu sigaralarına gelen 10 TL zamdan sonra bu kez 6 TL indirim yaptı. Bu kapsamda, en pahalı sigara 145 TL olurken en ucuz sigara 61 lira oldu.

O sigara grubuna büyük indirim!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN