'Açık giyinmek yasaktır' yazısı bulunan kafeye şortla giren kadın kovuldu

Kocaeli'nin Başiskele ilçesi girişinde 'Burada açık giyinmek yasaktır' yazısı bulunan kafeden bir kadın şort giydiği gerekçesiyle kovuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Akif Özalp

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde kafeye şortla giren bir kadın görevli bir personel tarafından dışarı çıkartıldı. Kafe sahipleri sosyal medya hesabından yaptıkları açıklamada özür dileyerek, olayı gerçekleştiren personelin işine son verildiğini belirtti.

Olay dün Körfez Mahallesi Liman Caddesi üzerinde bulunan bir kafede yaşandı. İsmi öğrenilemeyen genç bir kadın, arkadaşıyla beraber kafeye gitti. Sipariş verdikten kısa bir süre sonra, yanlarına gelen bir personel kendilerine şort giymelerinin uygun olmadığını belirterek, ‘Burada açık kıyafetler giyilmediğini, ailelerin bundan rahatsız olduğunu’ söyleyip dışarı çıkmalarını istedi.

Olayın mağduru kadın, kafe önündeki ‘Burada açık giyinmek yasak’ yazılı tabelanın fotoğrafını “Şort giydiğim için kafeden kovuldum. Merhaba, bugün arkadaşlarımla kafede otururken kafenin çalışanı ‘kapalı’ arkadaşımı yanına çağırıp burada açık giyinilmediğini ve ailelerin bundan rahatsız olduğunu söyledi. Arkadaşıma para teklif edip kafeden gitmemizi istedi” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Olay kısa sürede binlerce kullanıcı tarafından paylaşılırken, kafeye tepkiler yağdı.

İŞLETME SAHİPLERİNDEN AÇIKLAMA

Olayın ardından gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan işletme sahipleri, olayın kendilerinden habersiz bir şekilde yaşandığını öne sürdü. Yaşanan olaydan dolayı özür dileyen kafe sahipleri açıklamalarında; “Kafemizde yaşadığımız olayla ilgili saygısızlığı yapan personel işten çıkarılmıştır. Kafe yönetiminin bu olaydan haberi yoktur. Olayı kamera kayıtlarından izler izlemez kafe yönetimi saygısızlığı yapan personelin işine son vermiştir. Özür dileriz” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Fatih Erhan | 02 Haziran 2022 00:40

    Özür dilemesi gereken oradaki yazıya rağmen ısrarla şortla giren müşteri dir orda başka kafeler var oraya gitseydi biraz saygısı olması lazım ailelere

BUNLARA DA BAKIN