Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Seçim Kararını Açıkladı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: 31 Mart seçimlerinde herhangi ittifak yapmamak Ankara, İstanbul ve İzmir'de kendi adaylarımızı gösterme yönünde karar almış bulunuyoruz.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne ittifaksız gireceklerini, Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday çıkaracaklarını açıkladı.

atih Erbakan, 14 Mayıs 2023'teki seçimlerde AK Parti ile yaptıkları ittifakı hatırlatarak ''Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır.'' diye konuştu.

Milletin bu seçimlerde Yeniden Refah Partisi'nin ittifak yapmasını istemediğini söyleyen Erbakan ''İkinci teşkilatlarımız yer almamızı istemiyor. Bu seçimde teşkilatların yüzde 95'i istemiyor.'' ifadesini kullandı.

Fatih Erbakan şöyle devam etti:

''Parti olarak bu seçimlere biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminde olduğu gibi bir beka seçimi olarak bakmıyoruz. Beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz. AK Parti heyetinin partimize bizlere adil ve dengeli bir teklifle gelmediğini görmüş bulunmaktayız. Bu sebepler nedeniyle AK Parti ile 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmamaya; Ankara, İstanbul ve İzmir’de de kendi adaylarımızla seçime girmeye karar verdik. Adaylarımızı 10 Şubat'ta Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapacağımız aday tanıtım programımızda inşallah ilan edeceğiz.''

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN