Yeni Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Sadoğlu, Kentteki Okul Müdürleri ile Toplantı Yaptı!

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı İbrahim Hakkı Kız Anadolu Lisesi Konferans Salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve İlimiz okul-kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu konuşmasına yeni göreve başlayan, yer değişikliği sonucu görev yeri değişen okul yöneticilerine yeni görev yerlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak başladı.

Okul yöneticilerinden, Türkiye Yüzyılı'nda belirlenen hedeflere ulaşmak için yorulmadan fedakarca çalışmaya devam etmelerini isteyen Sadoğlu, okul yöneticilerinde oluşacak bu enerjinin öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de yansıyacağını söyledi.

Toplantıda; Mesleki çalışma döneminin verimli geçirilmesi, Uyum Haftasında dikkat edilmesi gerek hususlar, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler konulu 2023/28 sayılı genelge kapsamında yapılacak işlemler, okulların fiziki durumu, okullarda sene başı için yapılacak iş ve işlemler, DYK ile ilgili iş ve işlemlerin görüşülmesi ve kurs verimliliği, EBA ve ÖBA portalının etkin ve verimli kullanılması, inşaat ve onarımlar, ücretsiz ders kitapları dağıtımı, personel iş ve işlemleri ve cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama etkinlikleri, özel eğitim ve rehberlik, okullarımızın eğitim öğretime hazır hale getirilmesi, "Okulum Temiz", hijyen kuralları, obezite ve bağımlılıkla mücadele, öğrenci ve öğretmen işlemleri,  EBA platformunun aktif kullanılması,  ders araç-gereçleri, öğretim materyalleri, ulusal-uluslararası projeler, sosyal, sportif, sanatsal, manevi ve kültürel değerlerimize yönelik planlamalar görüşüldü.

Toplantı şube müdürlerinin birimleriyle alakalı bilgilendirmeleri sonrasında  okul müdürlerinin katkı, dilek ve temennilerini sunmasıyla ile sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Yağmur | 02 Eylül 2023 18:51

    80. Yıl anaokulu ne zaman açılacak , kayıt yapmamıza rağmen ana okulun ne zaman açılacağı muamma…

BUNLARA DA BAKIN