Siirt'in 'Yeni İlçe Otogarı' Hizmete Açılıyor! İşte Açılacağı Tarih

Siirt Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 'Yeni İlçe Otogarı' 9 Mayıs Pazartesi gününden itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

 

Siirt Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan  “Yeni İlçe Otogarı” 9 Mayıs  Pazartesi gününden itibaren  vatandaşlara hizmet vermeye başlayor.

Siirt  Belediyesi, ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak ve şehir içi geçişlerde trafiği rahatlatacak İlçe otogarının hizmet vermesi için hazırlıklarını tamamladı. 

Üç bin metrekare alan üzerinde inşa edilen İlçe Otogarında; 14 yazıhane, bir mescit, kantin ve WC ile özel güvenlik ve 24 saat kamere sistemi ile hizmet verecektir. 

İlimize çevre illerden ve ilçelerimizden gelen araçların takip edeceği güzergâhlar da yenilenmiştir.

İl Trafik Komisyonunca alınan kararda; Batman, Bitlis, Kurtalan ve Baykan istikametinden gelen araçlar ile Pervari, Şirvan ve Tillo istikametinden ilimize gelen araçlar, Şirvan-Pervari çevreyolunu takiben Eski Polis Okulu kavşağından ilimize girecek, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine vardıktan sonra Nihat Aykut Caddesini takiben Yeni İlçe Otogarına ulaşacaktır.

Şırnak ili ve Eruh ilçesinden gelen araçlar İpek Yolu üzerinden Şeyh Musa Caddesine dönerek ilimize giriş yapacak, Abdurrahman Kavak Caddesini takiben Yeni İlçe Otogarına ulaşacaktır.

Dönüş güzergâhlarında ise tüm araçlar Yeni İlçe Otogarından hareketle şehir merkezine girmeden çevreyollarını kullanarak ilimizden ayrılacaktır.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Rıdvan | 09 Mayıs 2022 13:03

    Yeni ilçe otogarı hayır lı olsun. Fakat belediye otobüsleri için yeni bir çalışma yapılması gerekir. Şu an. C2 den başka otogara giden otobüs yok. Başka otobüslerde otogara gidiş dönüş uygulaması yapması lazım belediyenin bu konuya el atması gerek. Teşekkür ler

BUNLARA DA BAKIN