Yasin Aktay, Sinan Oğan'ı yalanladı: Takvim falan yok

Sinan Oğan'ın sığınmacıların gönderilmesi konusunda 'takvim' oluşturulduğu iddiası, Yasin Aktay tarafından yalanlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Siirt Eski Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhur İttifakı’na dümen kıran Sinan Oğan’ın, sığınmacıların gönderilmesi hakkında bir takvim oluşturulduğu iddiasını yalanladı.

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

Oğan, yaptığı açıklamada, seçim süreci boyunca gündemde tuttuğu ve ‘vazgeçilmez kriter’ olarak belirlediği sığınmacıların ülkelerine geri gönderilmesi konusunda da bir takvim oluşturulduğunu iddia etmişti: “Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi olan 'sığınmacılar ve kaçaklar' meselesinde artık bir 'takvim' mevcuttur ve bu takvim en kısa zamanda işlemeye başlayacaktır. Ülkemizdeki sığınmacıların bir takvim çerçevesinde ülkelerine güven içerisinde geri gönderilmesi için tüm şartlar zorlanacaktır.”

Turkish News Portal'a açıklamada bulunan Yasin Aktay ise, Oğan’ın bu açıklamalarını yalanladı. Seçim sonrasına denk gelen söz konusu açıklamasında Aktay, “Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan zaten neredeyse 2-3 yıldır Suriye’de gönüllü olarak gitmesi için şartlar oluşturuyor. Şehirler oluşturuluyor” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN