Valilik, Siirt'in 2 İlçesinde Heyelan ve Su Baskını Olduğunu Açıkladı! Tüm Ekipler Seferber Edildi

Siirt Valiliği, Tillo'da heyelan ve Şirvan'da su baskını ihbarı alındığını ve tüm ekiplerin seferber edildiğini açıkladı. Yaşanan olaylarda can kaybı olmadığı belirtildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Ali Tepe

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"21.10.2022 günü saat 18:00 civarında ilimizde başlayan kuvvetli sağanak yağış sebebi ile; Tillo ilçe sınırları içeresinde yer alan Alkumru Barajı yolunda heyelan meydana gelmiştir. AFAD ve İl Özel İdare ekipleri olay mahalline sevk edilerek, gerekli çalışmalara başlanmıştır.

İlimizde 112 Acil Çağrı Merkezine yoğun ve etkili yağış sonrası Tiilo ilçemizde (1) heyelan ihbarı, Şirvan ilçemizde (1) su baskını ihbarı olmak üzere toplam 62 adet su baskını ihbarı alınmıştır. Ekipler olay yerlerine intikal ettirilerek, gerekli çalışmalara başlanmış ve ilk değerlendirmelere göre herhangi bir can kaybının olmadığı anlaşılmıştır.

‘İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde oluşturulan kriz masasında ilk dakikadan itibaren Valilik koordinasyonunda AFAD, Siirt Belediyesi, İl Özel İdaresi, UMKE ve diğer ilgili tüm birimler seferber edilmiştir.

Yapılacak hasar tespit çalışmalarında da zarar gören tüm vatandaşlarımızın zarar/ziyanları karşılanacaktır.

Vatandaşlarımızın kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su bakını, yıldırım kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

Vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzlukla karşılaştıklarında 112 Acil Afet durum Müdürlüğüne bildirmeleri önem arz etmektedir."

Gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği kaydedildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN