Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu'nun Anneler Günü Mesajı: Varlıkları Ömre Bedel

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Ali Tepe

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Hacıbektaşoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İlk öğretmenimiz, ilk hamimiz  sınırsız sevgi ve sabrın sahibi  annelerimizin ‘Anneler Gününü’ kutlarım.  

Ömürlerini ailelerine vakfeden annelerimize sonsuz hürmet ve saygı borçluyuz. Onlar, sağlıklı bireylerin yetişmesinde, sosyalleşmesinde toplumun en önemli gücüdür. 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından, cennet annelerimizin ayakların altında müjdelenirken, inancımız açısından annelik makamının kutsiyeti ortaya konmuştur. Bu bakımdan doğumdan itibaren, evlatları üzerinde kol kanat geren, canını dişine takan annelerin  hakkı ödenmeyecek kadar büyüktür. Onların huzurlu ve  mutlu olmalarını sağlamak  evlatların  borcudur.  

Pandemi nedeniyle 2 yıl onlardan uzak yaşadık, kucaklaşamadık, hüzünlendik, bu süre zarfında onları çok özledik. Artık gerekli tedbirleri alıp sarılmaya, kucaklaşmaya, hasret gidermeye engelimiz yok. Gözleri yollarda, kulakları çalan kapıda olan anneleri  yalnız bırakmayalım. 

Bu özel günlerde önce kahraman şehitlerimizin anneleri olmak üzere, çevremizde çeşitli sebeplerle evlatlarını kaybetmiş, acılar yaşamış annelerimizi de yalnız bırakmayıp ziyaret edelim. Yılın her günü kalplerimiz karşılıksız sevgi ve sabrın timsali annelerimiz için atmalı ve her gün hatırlamalıyız. 

Varlıkları bir ömre bedel olan,  başta kahraman şehit ve gazilerimizin  anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin ‘Anneler Gününü’ kutluyor, nice anneler gününe sağlık ve sıhhatle ulaşmayı  temenni ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN