VALİ HACIBEKTAŞOĞLU'NUN '24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI' MESAJI

Vali/Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Vali Hacıbektaşoğlu, yayınladığı kutlama mesajında; 
“Gelişmiş demokrasilerdeki en önemli özgürlüklerden birisi de ifade ve haber alma özgürlüğüdür.
Objektif, doğru, güncel, hukuka ve etik değerlere uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı ve kamu yararını gözeten bir anlayışla kamuoyunun bilgi edinmesini sağlayan, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluklar taşıyan basın, şüphesiz ki toplumumuzun birlik ve beraberliğinde de önemli rol oynamaktadır. 
İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları yerel, ulusal, bölgesel ve küresel ölçekteki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması konusunda da önemli bir sorumluluk üstlenmektedir.
Tarafsız, güçlü ve sorumluluk alan bir yerel basının sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynayacağı açıktır.
Bu düşüncelerle; görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, kamuoyunun bilgi alma ihtiyacını karşılayabilmek için mesai mefhumu gözetmeden, her türlü zor şartlar altında, özverili bir şekilde görevlerini ifa eden başta Siirt’teki yerel basın mensuplarımız olmak üzere, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN