Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2023

SANKO Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu'nca (YÖK) Türkiye'deki vakıf üniversiteleri arasında gerçekleştirilen 'İş Dünyasının, Mezunların Yeterliliklerine İlişkin Memnuniyet Oranı' kategorisinde birinci sırada yer aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

SANKO Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu’nca (YÖK) Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında gerçekleştirilen “İş Dünyasının, Mezunların Yeterliliklerine İlişkin Memnuniyet Oranı” kategorisinde birinci sırada yer aldı.

YÖK’ün, 74 farklı gösterge doğrultusunda Türkiye’deki 208 üniversiteye ilişkin analizlerin yer aldığı "Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023" yayımlandı. YÖK Raporu, üniversiteleri, "eğitim ve öğretim", "araştırma-geliştirme, "proje ve yayın", "uluslararasılaşma", "sürdürülebilirlik" ile "topluma hizmet ve sosyal sorumluluk" kategorilerinde değerlendirerek, yükseköğretime yaptıkları katkı ve sağladıkları gelişmeye göre hazırlandı.

SANKO Üniversitesi, Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında “İş Dünyasının, Mezunların Yeterliliklerine İlişkin Memnuniyet Oranı” kategorisinde birinci sırada yer alırken, üniversitelerin kendilerine ait geçmiş verileri dikkate alınarak hesaplama yapıldığında, “Mezunların Yurt İçi İlk İş Bulma Süresi” kategorisi ve vakıf üniversiteleri arasında “Normal Öğrenim Süresi İçinde Eğitimi Tamamlama Oranı” kategorisinde en yüksek değere sahip 5 üniversite arasına girmeyi başardı.

Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı, SANKO Üniversitesi’nin kurulduğu günden beri hem akademik hem de sosyal alanlarda pek çok proje ve başarıya imza attıklarını belirterek, “Geçmişten aldığımız ilhamla geleceğe ışık tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Başarılarını daha da üst sıralara taşıyacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Dağlı, “Üstlendiğimiz misyon çerçevesinde, bilimin rehberliğinde gerek şehrimize gerekse ülkemize katma değer sağlayacak sağlık profesyonelleri yetiştirmek için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SANKO Üniversitesi’nin “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu” 2023 sonuçlarına göre en yüksek değere sahip ilk 5 üniversite içinde yer almasının mutluluk ve gurur verici bir başarı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Dağlı, şunları kaydetti: “Üniversitemizin kuruluşu ve sonraki süreçte desteklerini bizlerden esirgemeyen Mütevelli Heyet Onursal Başkanımız Abdulkadir Konukoğlu, Mütevelli Heyet Başkanımız Zeki Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ile Mütevelli Heyet Üyelerimiz ve üniversitemizin kurucu iradesi Konukoğlu Ailesine, üniversitemiz üst yönetimine şükranlarımı sunuyor, akademik ve idari personelimizi özverili çalışmaları için tebrik ediyorum.”

SANKO Üniversitesi

SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde Biyoistatistik alanında doktora, Moleküler Tıp, Hemşirelik, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyokimya ile Beslenme ve Diyetetik alanlarında tezli yüksek lisans, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda ise Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümlerinde eğitim veriliyor.

Ayrıca Tıp Fakültesi, 10 ana bilim dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimi verme konusunda yetkilendirildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN