TSK'ya Suriyeli personel alındı iddiası ortalığı karıştırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerine Suriyeli subay ve astsubayların alındığını iddia etti

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, skandal bir iddiayı gündeme getirdi. Ağbaba, Türk Silahlı Kuvvetlerine Suriyeli subay ve astsubay alındığını söyledi. Ağbaba'nın açıklaması şöyle:

- Bir iddiayı Kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Suriyeli insanlar, TSK'da asteğmen ve subay olarak görev yapıyorlar.

- Bu bize TSK içinden gelen bir bilgidir. Hepimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nde artık Suriyeliler subay, astsubay olarak görev yapıyor.

- Milliliği, yerliliği dillerinden düşürmeyen Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Silahlı Kuvvetlerini ne hale getirdiğini Türkiye kamuoyu görsün.

- Milliyetçiyim deyip de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını parayla satanlar, milli ve yerliyim diyenler TSK'ya da Suriyeli insanları dolduruyorlar.

- Anne ve babalarının isimlerine ve bu kişilerin soy isimlerine bakarak bunu görebilirsiniz.

28 MAYIS'TAN SONRA TSK'DA BİR TANE SURİYELİ KALMAYACAK

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları görsünler. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Suriyeliler görev yapıyorlar.

- Suriyelileri subay, astsubay olarak TSK'ya doldurmaya başladılar. Bundan sonra sayısının artacağını da biliyoruz, görüyoruz.

- 28 Mayıs'ta geldiğimizde TSK'da bir tane bile Suriyeli asker kalmayacak.

ARTI SİİRT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN