Tek tıkla 'kiralık katil' bulan siteye soruşturma! Fiyat tarifesi bile oluşturmuşlar

Yurt dışı kaynaklı Türkçe yayın yapan bir sitede 'cinayet', 'adam kaçırma', 'yaralama', 'kara para aklama', 'infaz' gibi çok sayıda farklı suç ilanının bulunması Emniyet'i harekete geçirdi. Kan donduran ifadelerin ve suça göre tarife ile katalogların bulunduğu siteye erişim sağlanamadığı görüldü...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Yahya Kara

Dünyada ve Türkiye'de açılmaya başlanan sanal sitelere bu kez görenlerin kanını donduran bir site daha eklendi.

Sabah'ta yer alan habere göre, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nün domaininin yurt dışı kaynaklı olduğu belirtilen bir adresle kiralık katil bulma vaat edilen siteye yönelik harekete geçtiği ve kapatılması için mahkemeye gerekli başvuru yaptığı öğrenildi.

Söz konusu sitenin kiralık katil arayanlar için kurulduğu belirtilirken kiralık katil fiyatlarının dahi bulunduğu belirtildi.

Kiralık katil, tetikçi gibi kişiler arayanlara yardımcı olmak adına kurulduğu iddia edilen web sitesinin bir süredir Türkiye'den de girildiği öğrenildi.

"Neden biz?" sayfasının olduğu kısımda “Profesyonel işini hakkıyla yapan ve ne kendini ne de sizi riske atmayacak bir kiralık katil tetikçi istiyorsanız biz buradayız” mesajı verildiği öğrenilen sitede "Adam öldürme-yaralama-adam kaçırma- kundaklama-zehir siparişi" gibi hizmetler verildiği de bildirildi.

Sitede ayrıca, "Bunu sizin adınıza yapıp gerekli bilgileri ve öğrenmek istediklerinizi öğrenelim. Sonrası sizlere kalmış... İsterseniz adam kaçırmadan sonra sonsuza dek ulaşılamamasını sağlayabiliriz. "Adam Kaçırma" hizmetimizde öldürme ve yaralama yoktur" ifadeleri dikkat çekiyor.

Kiralık katillerin web sitesinde 'hizmetler' ile ilgili kısımda ise şunlar yer alıyor:

  • Kiralık katil
  • Adam Kaçırma
  • Cezaevi infaz
  • Kara para aklama
  • Kundaklama
  • Saldırı-yaralama
  • Tetikçi
  • Zehirleme
  • Polonyum 210

Söz konusu internet sitesinde ayrıca "Ev veya Araba Kundaklama" kategorileri de bulunuyor. Her suç için ayrı fiyat biçilen sitedeki fiyatlandırma bölümündeki ifadeler ise adeta kan dondurdu.

Sitede yer alan "Kendini Öldürtme" kategorisine ise "Öldürme ve cesedin ortadan kaldırılması 134 bin 300 liradır" yazılmış.

"Bir sorununuz var ve çözülmesini istiyorsanız biz buradayız!" sloganının da kullanıldığı sitede "İş bitiminde tarafınıza resim ve video olarak işi bitirdiğimize dair kanıt yollanır" ifadelerine yer verilmiş...

İşte söz konusu internet sitesinde yazılı olan ve dikkat çeken diğer ifadeler:

"Dayak (Orta Şiddet - Hastanelik olur. Bir ay çıkamaz): Türkiye en düşük fiyatla 26 bin 900 lira... Avrupa en düşük fiyat 45 bin 500 lira... Dayak (Şiddetli - Kolu ve bacağı kırılır ve yatağa bağlı kalır)

Türkiye taban fiyat 44 bin 800 lira... Avrupa taban fiyat 63 bin 700 lira... Yaralama (Silah-Bıçak-Kezzap): 53 bin 700 liradır. Sitede "Hızlı Hizmetler" seçeneği ile suçların işleneceği sürelere ve fiyatlarına da vurgu yapıldığı tespit edildi.

Domaininin yurt dışında olduğu ve "Dolandırıcılık" amacıyla kurulmuş olabileceğinin değerlendirildiği ifade edilen siteye giriş yapılamadığı görüldü.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN