Sur'a İstanbul ilgisi

Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediyesi Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 'Diyarbakır Tanıtım Günleri' Fuarında meyan şerbeti ve erbane gösterileri ile vatandaşların ilgi odağı oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi; Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “Diyarbakır Tanıtım Günleri” Fuarında meyan şerbeti ve erbane gösterileri ile vatandaşların ilgi odağı oldu.

14-17 Aralık tarihlerinde düzenlenen Diyarbakır Tanıtım Günleri Fuarı’nda yerini alan Sur Belediyesi, Diyarbakır’ın kültürel değerleri ve yöresel lezzetlerinin yanı sıra vatandaşlara meyan şerbeti ile erbane dinletileri ile boy gösterdi.

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Baytar’ın ziyaretçileri ağırladığı tanıtım fuarında ziyaretçilere ilçe hakkında bilgi verdi.

Tarihi Sur ilçesinin 12 bin 500 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirten Solak, Diyarbakır ve tarihi Sur ilçesinin gezilip görülmesi gerektiğini söyledi.

Diyarbakır’ın 33 medeniyete ev sahipliği yaptığını anlatan Başkan Solak, “Tarihi Surları ve Hevsel Bahçeleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirasına iki eserle imza atmış Sur ilçemizi herkesin gelip görmesi gerekiyor" dedi.

Fuarda, Sur Belediyesi standında vatandaşlara meyan şerbeti ve erbane dinletilerin yanı sıra organik badem, pestil, kuru incir, çörek, dolma, örgü peynir ve kadayıf gibi ürünler ikram edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN