Şirvan Kaymakamı Recep Hasar Sinop'a Atandı! İşte Yeni Şirvan Kaymakamı

Siirt'in Şirvan ilçesinde yaptığı başarılı çalışmalarla ilçe halkının sevgisini ve takdirini toplayan başarılı idareci, Sinop'un Ayancık ilçesine kaymakam olarak atandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Ali Tepe

Siirt'in Şirvan ilçesinde yaptığı başarılı çalışmalarla ilçe halkının sevgisini ve takdirini toplayan başarılı idareci, Sinop'un Ayancık ilçesine kaymakam olarak atandı.

Şirvan Kaymakamı Hasar'ın yerine ise Kastamonu Hanönü Kaymakamı Emrah Bütün atandı.

Öte yandan Pervari Kaymakamı da değişti.

Pervari kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal oldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. 2 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 11 ile emniyet müdürü atandı. Kararname ile 329 ilçe kaymakamının da görev yeri değiştirildi.

1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi. İstanbul'da 12, Ankara'da 4, İzmir'de ise 10 kaymakamın görev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12'si farklı görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi. Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili görevlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN