Şimşek'ten 25 Aralık kutlama mesajı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Kurtuluş destanı, atalarımızdan bizi kalan en büyük mirastır dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Artı Siirt Haber - Haber Merkezi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Kurtuluş destanı, atalarımızdan bizi kalan en büyük mirastır" dedi.

Birinci Dünya Savaşı sonrası önce İngilizlerin, ardından da Fransızların Gaziantep’i işgal etmek istediğini belirten OSB Başkanı Cengiz Şimşek, "Atalarımız, dönemin en üstün teknolojik silahlarına sahip olan düşman kuvvetlerine karşı büyük bir kahramanlık örneği sergiledi. 11 ay süren Antep Savunması sırasında Fransızlar şehrimize 70 bin mermi attı. 6317 şehit verdik. Atalarımızın her türlü yokluğa ve yoksulluğa rağmen ortaya koyduğu Direniş Destanı en büyük gurur kaynağımız olduğu gibi atalarımızdan bize kalan en önemli mirastır" ifadelerine yer verdi.

Tarihte eşine ender rastlanılacak Gaziantep Savunması ile tüm dünyanın takdirini kazanmış olan atalarımıza layık olmak için daha çok çalışmak ve üretmek gerektiğine dikkat çeken Başkan Cengiz Şimşek, "Atalarımız bu toprakları canları ve kanları ile düşman işgalinden kurtardı. Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu kahramanlıktan dolayı Antep’i ’Gazi’lik unvanı ile onurlandırdı. Bizlere düşen en önemli görev, ülkemizi her alanda dünyada söz sahibi yapmaktır. Bunun için de daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız. Gaziantepli sanayiciler olarak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ’Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü rehber edinerek, kalkınma yarışında ülkemizi en öne çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Atalarımızın 102 yıl önce savaş meydanlarında yazdığı destanı bizler de üretim, istihdam ve ihracat alanında yazıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 25 Aralık Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü coşku ve sevinçle kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN